Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Nejodolnější sportovní sluchátka

High & Style

11.07.2018

Sportovních lifestylových modelů mi prošlo za poslední roky rukama i ušima vícero. Na některé si už hádam ani nevzpomenu, ale některé se vryjí do paměti přeci jen o něco víc. Jedním z nich je i JBL Endurance Sprint, který mě zaujal díky originálnímu designu a vysoké míře odolnosti, jaká se ve světě sportovních sluchátek běžně nevidí.
Za prvé jsou totiž sluchátka JLB vybavená stupněm ochrany IPX7, což znamená, že jsou vhodná i k použití při vodních volnočasových aktivitách či přímo k plavání. Jejich zajímavý, rozhdně nevšední tvar má kromě designové složky i vícero funkčních vychytávek. Technologie MagHook sluchátka komfortně fixuje na uchu při aktivitě nebo je po cvičení bezpečně zafixuje na tričku nebo batohu, pokud je právě nepoužíváte. Celá věda přitom stojí na šikovném integrování dvojice magnetů do odolné gumové konstrukce. To podstatné však je jejich komfortní nošení při tréninku, které mají pod palcem pohodlné nástavce do uší FlexSoft ve třech různých velikostech, a stabilní osazení do ucha pomocí známé firemní technologie TwistLock. Pokud si vyberete tu správnou velikost nástavce, je v kombinaci s technologií MagHook takmer nemožné, že by se i při sportovně náročné aktivitě sluchátka vysunula z ucha.

JBL Endurance Sprint

Jelikož jde o bluetooth model sportovních sluchátek odolný vůči vodě, bylo třeba vyřešit i komfortní plnohodnotné ovládání. To se podařilo implementací dotykového senzoru do konstrukce obou sluchátek. Jemným dotykem nebo jejich kombinací spustíte skladbu, změníte pořadí, upravíte hlasitost nebo přijmete telefonický hovor. Sluchátka jsou totiž podobně jako většina ostatních modelů JBL vybavená i mikrofonem pro komfortní telefonování. Osmihodinová výdrž baterie při plném nabití umožní absolvovat vícero tréninkových jednotek, ale pokud se stane, že je nebudete mít právě nabité, stačí je na 10 minut připojit k napájení na získání kapacity na další hodinový trénink.

Sluchátka sem postupně vyzkoušel při různých aktivitách. Kolo prověřilo stabilitu a odolnost před nechtěným vypadnutím, na kajaku jsem si otestoval jejich komfort při vícehodinovém pádlování. Hudebně jsou na tom Endurance Sprint též poměrně slušně. Zahrají pěkně ve všech pásmech a neurazí ani po dobu relaxačního poslouchání na pláži při longdrinku. Nejde však o žádný audiofilský počin určený pro sportovce. Například takový model Reflect Contour 2 mi hudebně seděl o něco víc. Jakékoliv přímé porovnání s jiným sportovním modelem od JBL však naní na místě, jelikož při cenovce pod 50 eur prakticky nemají konkurenci. Ještě bych rád na závěr vyzdvihl i kvalitu zpracování a vyhotovení sluchátek. Vzhledem k ceně a množství funkcí bych jim nic nevyčítal, ani kdby měla dvojnásobnou cenu. Navíc jsou z celého portfolia jediné vodotěsné.

JBL Endurance Sprint

Pošlete článek známému