Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Otestovali sme JBL PartyBox 1000! Je to poriadny kus reproduktora.

Nedočkavě jsme očekávali kamion, který nám vezl pravidelnou dávku zboží od JBL. V jeho úložném prostoru se vezla novinka: JBL PartyBox 1000! Model JBL PartyBox 300 hrál už dost hlasitě a byli jsme zvědaví, co dokáže tato novinka která slibuje výkon až 1100W!
JBL PartyBox 1000 je obrovský! Jen pro představu. Na klasickou přepravní paletu se vejde až 8ks PartyBox 300 a jen 3ks PartyBox 1000! První PartyBox 1000 je první vzorek na Slovensku a okamžitě jsme se museli pustit do testování. Velmi jsme byli nedočkaví na tuto novinku. Čistá hmotnost tohoto reproduktoru je 34.5kg, takže jeden člověk to jen těžko rozbalí.

JBL PartyBox 1000

Obsah balení

Kromě samotného reproduktoru zde najdeme jednu černou papírovou krabici ve které je standardní napájecí šňůra, náramek na ruku (k tomu se dostaneme níže) a potřebné naše slovenské a české manuály a jiné tiskoviny. Balení je vypolstrováno skvěle. I při poškození krabice se reproduktoru nic nestane.

Manipulace s reproduktorem
S tak obrovským reproduktorem v této váhové kategorii se už trochu těžší zacházení. Má jedno madlo, takové které známe z nižších modelů a namísto druhého madla se nacházejí dvě kolečka. To výrazně usnadňuje přesun JBL PartyBox 1000. Samotné kolečka jsou zapuštěny v těle reproduktoru, takže je ani není vidět a nekazí tak dokonalý design. Jen musíte být opatrní při přesunu. Kolečka jsou blízko u sebe a může se stát, že při prudším přesunu se vám reproduktor "rozhoupe" a může být problém ho udržet. Když je JBL PartyBox 1000 umístěn, stojí pevně a i když o něj zavadíte, máte ho problém shodit. Reproduktor po bocích má také pogumované malé plochy, které umožňují aby byl i položen.

JBL PartyBox 1000
JBL PartyBox 1000

První, co zaujme na tomto reproduktoru je 16 čtverců umístěných na ovládací ploše reproduktoru. Ty jsou dotykové a mají několik funkcí. Tuto plochu lemují další ovládací prvky, které známe z nižších modelů a některé nové, což zas slouží k ovládání nových funkcionalit. Nás potěšil zejména tlačítko pro přepínání vstupů. U modelů PartyBox 200 a 300 je přepínání zdroje hudby automaticky, což není vždy ideální.

JBL PartyBox 1000

Na zadní ploše se toho velmi nezměnilo. Zůstaly stejné možnosti připojení a také ovládací potenciometry. Jediné co přibylo na zadní straně, je aktivní ventilátor schovaný pod mřížkou s logem JBL. Tento ventilátor musí uchladit brutální výkon zesilovače který poskytuje reproduktoru. Přípojka do sítě je umístěna zcela ve spodní části těla. Konektor pro napájení do auta ani nehledejte, jak to znáte z menších modelů. Tento kousek jen tak neumístíte do auta a když i ano, baterka by to vůbec neutáhla. Proto ani v tomto modelu není žádná vestavěná baterie. To už by se nedalo při té hmotnosti ani mluvit o přenosném reproduktoru.

JBL PartyBox 1000

První zapnutí
Ta největší show začíná, když zapnete reproduktor. Model 1000 si zaslouží všemi deseti přívlastek PartyBox. Kolotoče se rozsvítí naplno. Už není podsvícený jen okruh kolem reproduktorů, ale celá přední plocha včetně vrchních 16 malých plošek (tzv. DJ PAD). K tomu zapínáme i dodávaný náramek na ruku. Ten se rozsvítí a mění svou barvu spolu s reproduktorem.

JBL PartyBox 1000

DJ PAD co jsme zmiňovali i výše, je nyní rozsvícený a můžete jím měnit barvu podsvícení. A nejen to. Pod tímto DJ PAD máte další 4 tlačítka, kterými měníte jejich funkcionalitu. Následně dané tlačítka slouží jako různé zvukové efekty, či mixážní pult i se svými nahranými zvukovými stopami. K plnému pochopení je třeba si nastudovat manuál. Už jen třešničkou na dortu je dodáván náramek na ruku ve kterém je zabudovaný i gyroskop. S 3 různými gesty ovládáte vybrané funkce reproduktoru.

Další funkce
Na vrchní panel přibyly ještě další tlačítka a ovládací prvky. S tímto modelem si užijete dostatek zábavy na party. Má zabudovanou karaoke funkci. Zde aktivujete automaticky, když zapojíte mikrofon a je na vás jak nastavíte potlačení lidského hlasu ve skladbě pomocí otočného potenciometru. Rovněž pomocí otočného potenciometru regulujete hlasitost zvukových efektů. Ještě k tomu je třeba si uvědomit, že DJ PAD není jen dotykový ale rozpoznává i přítlak. Čím silnější se dotknete DJ PAD, tím hlasitěji zvukový efekt je přehrán.

JBL PartyBox 1000

Dalším vylepšením doznalo i tlačítko Bass Boost. Ten má nyní dvě úrovně zvýraznění basů. A třetí stisk ho vypíná. Zbytek je asi běžný.


Jedno co nás zaujalo, když jsme měli tyto dva reproduktory položené vedle sebe. Celá vrchní plocha je orientovaná naopak. To znamená, že DJ nyní stojí za reproduktorem a je to vše směrem k němu orientované. Kdyby stál vpředu, dlouho to tam nevydrží. Proč?

JBL PartyBox 1000

Reproduktor JBL PartyBox 1000 je opravdu velmi hlučný.
Už první zapnutí a následně přehrání úvodní znělky prozradilo, že bude opravdu hlučný. A bylo to opravdu tak. Stačilo 20 sekund v našem obrovském skladu, který má 2000m² a všichni nás s tím hnali ven. Už PartyBox 300 byl hlučný, ale tento je již jiná kapitola. Natáhli jsme proto prodlužovací šňůru ven, mimo sklad a pustili se do testování. I když model 300 má vestavěnou baterii, tak když je na zdroji napájení hraje hlasitěji. Proto jsme byli zvědaví, jak budou hrát oba reproduktory na maximální hlasitost s jednou skladbou. Proto jsme vyšli i ven, na otevřené prostranství, aby se zvuk neodrážel a udělá to lepší představu.

JBL PartyBox 1000

Oba reproduktory jsme spárovali přes Bluetooth s iPhone XR a přednastavili si oba reproduktory na maximální hlasitost. Očekávali jsme cokoli, ale toto opravdu ne. I když jsme od obou reproduktorů stáli dál, mikrofon se musel automaticky redukovat, ale představu si uděláte tím, když uslyšíte jen rozdíl mezi oběma reproduktory.

JBL PartyBox 1000

Závěr
JBL PartyBox 1000 je opravdu velmi povedeným kouskem a nastavená cena odpovídá kvalitě a i hlučnosti reprodukce. Na toto by se měl už vydávat zbrojní průkaz. Ještě jsme zvědaví na model s číslovkou 100, zda přinese nějaké extra vylepšení nebo novou funkcionalitu .. Dlouho jsme se tak dobře nezabavili s reproduktorem od JBL (a okolí také). Když jste si dosud mysleli, že model 300 je brutální hlasitý, tak model 1000 vás přesvědčí o opaku. JBL PartyBox 1000 očekáváme v prodeji koncem srpna.

JBL PartyBox 1000


Pošlete článek známému