Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Nástupce legendy

PC Revue

24.05.2018

Ještě v roce 2015 představila frima JBL na CES malý přenosný reproduktor Go, který se okamžitě stal velmi oblíbeným mezi mladými a je jím dodnes. Ale nastal čas na inovaci, a tak dostává svého nástupce Go2.
Rozměry zůstal nový model věrný předchůdci, největší viditelná změna je zaoblení hranatého tvarování, tedy lemu kolem reproduktoru. 

JBL GO2

Ovládacií tlačítka zůstala navrchu zařízení, podobně i vstupy na nabíjení a vstup AUX na pravé straně. V novém modelu je už chrání kryt, jelikož JBL Go2 je voděodolný, což se dá vyčíst z vtipného názvu, protože dvojka na konci nejenže značí pokračování v řadě, ale O2 indikuje spojení s vodou. Výrobce označuje supteň ochrany,tedy odolnost tohoto elektrospotřebiče před vniknutím kapalin, mezinárodním standardem IPX7, což znamená, že zvládne dočasné ponoření. Proto si ho můžete vzít i do bazénu.

Novinkou je i technologie JBL Signature Sound, díky níž by měl Go2 nabídnout ještě kvalitnější a výkonnější zvuk než jeho předchůdce. Při porovnávání obou zařízení sem opravdu zaznamenal rozdíl. Zvuk na novém Go2 je čistější, s lepším předvedením basů, při kterém vibruje ještě víc, zvýšila se i maximální hlasitost. S připojováním přes bluetooth nebyly žádné problémy, reproduktor při zapnutí, vypnutí a párování vydává zajímavé zvuky, podobné nastartování auta. Pomocí reproduktoru lze i telefonovat, přičemž výrobce slibuje kříšťálově čisté hovory, které neohrozí ani okolní zvuky prostředí, protože reproduktor potlačuje šum. Co mi však chybělo, byla možnost párování přes NFC, trochu překážela i zvýšená hmotnost (ze 130 na 184 gramů) a nabíjení baterie na plnou kapacitu delší o celou hodinu (dosáhl sem času 2,5 hodiny). Výdrž baterie s kapacitou 730 mAh potom zaručuje pět hodin hudebního zážitku, což je slušný výsledek, ale i přes větší kapacitu baterie nejde o zlepšení oproti předchozímu modelu. JBL Go2 je slušný upgrade malého přenosného reproduktoru s nadčasovým designem ve 12 barevných verzích, voděodolnost a kvalitnějším, výkonnějším zvukem. 

JBL GO2

PLUSY, MÍNUSY:
+ Design, kvalita a výkon zvuku, vodotěsnost, cena
- Chybějící NFC, stejná výdrž baterie i přes vyšší kapacitu, vyšší hmotnost oproti předchůdci

Pošlete článek známému