Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Nejzábavnější reproduktor JBL GO se dočkal nástupce. Jaká je jeho druhá generace JBL GO 2?

Appliště

14.08.2018

Jistě máte v podvědomí jeden z nejpopulárnějších reproduktorů posledních dob JBL GO. Jedná se o malinkou krabičku, která hraje na své rozměry opravdu hezky. Výrobce na trh uvedl již jeho druhou generaci v podobě JBL GO 2.
Nutno říci, že původní JBL GO nastavil laťku hodně vysoko. Repráček byl vyroben opravdu kvalitně, byl krásně lehký, mobilní a na cestách hrál skvěle. Samozřejmě, že jeho zvuková reprodukce nebyla taková, jako u klasických domácích reproduktorů, ale v poměru velikost/výkon/cena neměl téměř konkurenci. Výrobce už představil jeho nástupce a to s pojmenováním JBL GO 2.

JBL GO2

Malý produkt, malé balení

Balení JBL GO 2 je opravdu strohé a kromě samotného produktu, nabíjecího kabelu a návodů v něm nic jiného nenajdete. Proč také, nic víc ani nepotřebujete. Co se týče nabíjecího kabelu, tak ten je stylově oranžový a jedná se o zatím stále velice rozšířený microUSB. Pokud si tedy kabel zapomenete doma, neměl by být problém sehnat nějaký náhradní. Reproduktor se prodává ve dvanácti různých barvách – například v modré, červené, žluté, zelené, bronzové, šedé a dalších.

Reproduktor je vyroben z kvalitního plastu, který odolá pádům a nepřízni počasí. Mřížka reproduktoru je poté samozřejmě kovová. Plast je ale opravdu kvalitní a nemusíte se bát, že by se po nějakém tom delším používání nějak zničil či zdeformoval.

JBL GO2

Zakulacená dvojka
Pokud si porovnáte 1. a 2. generaci reproduktorů JBL GO, tak na první pohled vidíte, že druhá generace je zaoblenější. Původní byla totiž opravdu hodně hranatá, a jednalo se v zásadě o dokonalý kvádr. Velikostně je na tom JBL GO 2 velice dobře a bez problémů ho strčíte do kapsy u kalhot. Mobilita je u tohoto reproduktoru na prvním místě a musím říci, že výrobci se to opravdu povedlo.

JBL GO2

Co se týče tlačítek a dalších konektorů, tak na horní straně naleznete ovládací panel, na kterém se zařízení zapíná, reguluje se mu hlasitost či aktivuje párovací mód pomocí Bluetooth. Na pravé straně se poté nachází vodotěsná krytka, pod kterou je nabíjecí microUSB a také konektor pro 3,5 mm jack konektor. Pokud tedy nemůžete přehrávat hudbu bezdrátově, vystačíte si s 3,5 mm kabelem. Díky celkovému utěsnění je reproduktor vodotěsný a to s certifikací IPX7, tzn. že je odolný proti krátkodobému působení vody. Za mřížkou reproduktoru, na kterém je velké logo výrobce, naleznete bílou diodu. Ta hlavně indikuje, že je zařízení zapnuté. Pozitivně také hodnotím přítomnost mikrofonu, takže z reproduktoru můžete i volat.

JBL GO2

Certifikace zaručuje, že by měl reproduktor vydržet půl hodiny ve vodě v metrové hloubce. JBL GO 2 je tedy ideální společník k letní dovolené, na pláž a podobná místa. Stejně tak ho nerozhodí nějaký ten deštík či pára ze sprchy.

JBL GO2

Malý řvoun
Hudební projev reproduktoru je v poměru k jeho velikosti velice dobrý. Samozřejmě nemůžete očekávat nějaké extrémně kvalitní basy, výšky a středy. JGB GO 2 hraje velice pěkně, ve vyšší hlasitosti se však basy již hodně vytrácejí. Výšky a středy jsou celkem čisté a pokud byste zavřeli oči a jen poslouchali, možná byste si mysleli, že hudba se přehrává z nějakého většího a dražšího přístroje. Zvuk je za mě tedy velice dobrý, až na basy, které se ve vyšší hlasitosti ztrácí. Pokud ale reproduktor „neosolíte“ na maximum, užijete si i zmíněné basy.

S reproduktorem bez problému ozvučíte celou místnost. Samozřejmě ale musíte stále myslet na to, že je stavěn na cestování a ne na primární poslouchání hudby například v obýváku. Od toho jsou dražší modely, jako například JBL Flip 4, Xtreme, či skvělý BoomBox.

JBL GO2

Technická výbava a čísla
Co se rozměrů týče, tak ty jsou opravdu malých 71,2 × 86 × 31,6 mm. JBL GO 2 pak nabídne baterii o kapacitě 730 mAh, což vám zaručuje poslech hudby po dobu 5 hodin. Samozřejmě je tato hodnota odvislá od úrovně hlasitosti. Toto je takový zlatý střed, baterie by mohla určitě vydržet déle. Váha se zastavila na nízkých 184 gramech, což je na mobilní reproduktor opravdu dobrá váha.

Mobilita na prvním místě
JBL GO 2 je pokračováním legendárního cestovního reproduktoru JBL GO od světoznámého výrobce. Rozhodně se nemá za co stydět a určitě uspokojí i náročnější posluchače. Na cestách nebude mít zařízení konkurenci a to zejména díky poměrům velikost/výkon/cena. Výdrž baterie by sice mohla být větší, ale na druhou stranu musím uznat, že 5 hodin je obvyklá doba i např u bezdrátových sluchátek a většina uživatelů s ní nebude mít problém. Chválím také mnoho barevných variant, ve kterých si vybere snad každý.

JBL GO2

Klady
+ Poměr velikost/výkon/cena
+ Kvalita zpracování
+ Certifikace IPX7
Zápory
- Výdrž baterie
- Ztrácení se basů při vyšší hlasitosti

JBL GO2

Pošlete článek známému