infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Nenápadný silák

High & Style

28.07.2020

Během léta jsem měl možnost důkladně se seznámit s modelem JBL Partybox 1000, který je nejvyšším a nejvýkonnějším modelem v nabídce rodiny JBL PartyBox. Zvědavost mi nedala a rozhodl jsem se vyzkoušet si i základní model PartyBox 100, který, mimochodem jako jediný z trojice, získal prestižní ocenění EISA Party Speaker na rok 2019/2020.
Konstrukcí a designem jsou si oba modely na pohled podobné, ale rozměrově naopak diametrálně zcela rozdílné. JBL PartyBox 100 zůstává při svých rozměrech 290 x 288 x 551 mm stále poměrně dobře přenosný. Navíc má zabudovaný výkonný akumulátor s kapacitou 2500 mAh, která mu dodává až 12-hodinovou výdrž při optimální úrovni hlasitosti. V režimu rychlého nabíjení se dokáže nabít již za 3,5 hodiny.

JBL PartyBox 100

Reproduktor má na přední straně odolnou mřížku, která chrání čtveřici reproduktorů před mechanickým poškozením. Jsou zde zastoupeny dva 5,25" středobasové měniče a dva 2,25" výškáče. A jaká by to byla párty bez pořádných světelných efektů? Oba centrální měniče jsou lemovány světelnou obručí, kterou doplňují stroboskopické ledky v horní a spodní části. V místech na postavení je reproduktor vybaven zářivými oranžovými nožičkami, a to hned na třech stranách. Postavit se dá vertikálně nebo horizontálně ve dvou směrech. Zadní panel je určen pro konektivitu a vyústění basreflexu. Při vzpřímeném umístění je přirozeně nejlepší přístup k ovládacím tlačítkům zapnutí/vypnutí, párování, změny režimu osvětlení, spuštění přehrávání, regulace hlasitosti a zvýraznění basů (BASS BOOST). Stav baterie indikuje pětice led diod umístěná před tlačítkem zapnutí. Na spodní straně je pod plastovou krytkou držák pro umístění na stojan. Konektivita na zadním panelu zahrnuje vstup na kytaru, vstup na mikrofon, 3,5 mm vstup i výstup, USB vstup poslouží kromě přehrávání z paměťových zařízení i na nabíjení mobilních zařízení.

Po zapnutí se ozve dobře známá uvítací JBL melodie. Párování je stejně rychlé jako u všech ostatních JBL reproduktorů a také jej doprovází již zaběhnutá melodie, díky níž identifikujete stav párování i se zavřenýma očima. Od reproduktoru jsem osobně neočekával přehnaně mnoho, ale na druhé straně ocenění EISA pravděpodobně nezískal z lítosti, že je nejmenším z trojice. Za design a kvalitu zpracování by ocenění získal určitě i od naší redakce. Zvuk reproduktoru mě překvapil svou plností a hloubkou doslova od prvních tónů skladby The Expert (Yello - Touch Yello Deluxe 2009). Reproduktor jsem přitom před první zkouškou vůbec nerozehrával, jak obvykle dělám, když mi do redakce dorazí zcela nový kus. Pravděpodobně už musel mít továrně naběhané nějaké kilometry, protože ani po dvoutýdenním testování se zvuk významně nezměnil. Jak asi správně předpokládáte, PartyBox je hlavně o hlubokých a skutečně mohutných basech. I při hře na zabudovaný akumulátor, když ze sebe reproduktor dostane podle mého odhadu maximálně 60 - 70% potenciálního výkonu, bylo všeho dostatečně a místy až příliš. Z elektroniky jsem přešel na něco více rokovějšího a "vypeckoval" jsem si pár skladeb od Red Hot Chili Peppers z jejich posledního alba (The Getaway 2016).

JBL PartyBox 100

Opět mohutný basový základ, který v režimu BASS BOOST jemně převyšuje pásmo výšek a středů. V standardním režimu bez zvýraznění basů hraje reproduktor nejvyváženěji z trojice, přičemž harmonie jednotlivých pásem je ukázková a hodná ocenění, která PartyBox 100 rozhodně nezískal náhodou. Na závěr ještě zkouška, jak asi tak zahraje připojen kabelem do sítě. No co myslíte? Ano, je to o poznání větší hukot, ale rozhodně se s JBL Party Boxem neztratíte, ani když si ho "vypeckujete" na zahradní párty bez dosahu k elektrické zásuvce. Technologie True Wireless Stereo navíc umožní pomocí technologie bluetooth spárovat dva kompatibilní reproduktory pro další posílení zvuku.

Pošlete článek známému