Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Odolná, zvukově dospělá a cenově dostupná

High & Style

01.02.2017

Dvojice uzavřených sluchátek od JBL patří do kategorie cenově dostupných sluchátek, které svou konstrukcí zaručují dobrou skladnost a slušnou odolnost. Oba modely jsou z designové a konstrukční stránky téměř k nerozeznání. Nejviditelnějším rozdílem je přítomnost kabelu u levnější verze T450 a několik ovládacích tlačítek na verzi se zabudovaným modrozubem.
Konstrukční vyhotovení obou modelů je na slušné úrovni. Plastová konstrukce síce nepůsobí prémiově, ale nakonec ani cenově nesměřují sluchátka k solventní klientele, ale spíš k mladší vrstvě zákazníků, která bude tento produkt dřít denno denně od ranního umývání zubů až po věčerní usínání. I proto je konstrukce odlehčená a vyrobená z odolného tvrdého plastu, který snese i náročnější zacházení. Skládání náušníků je kromě skladnosti navrženo i kvůli předpokládané vyšší namahatelnosti. Vždyť to znáte, kolikrát vám spolužák na střední v plné polní rozběhnutý přisedl výrobcem deklarovaná nezničitelná sluchátka, která zkrátka udělají "puk" a je to. Čím víc posuvných částí a otočných kloubů, tím více nečekané vnější energie zvládnou absorbovat. Rozhodně však netvrdím, že by byla nezničitelná.

Náušníky spojené s regulovatelným hlavovým mostem mají přesný přítlak. Tedy alespoň na mou konfekční hlavu. Jsou čalouněné jemnou napodobeninou kůže a jsou velmi příjemné na nošení. Velké logo JBL na obou vnějších částech mušlí opět poukazuje na cílovou skupinu budoucích majitelů. Model T450 s klasickým kabelem je vybavený ovládáním s jediným tlačítkem na přijímání hovoru a ovládání přehrávaných skladeb. Samozřejmě, nechybí ani zabudovaný mikrofon. Bluetooth verze je o pár gramů hmotnější, ale stále bych sluchátka zařadil mezi "lehoučká". Na levém náušníku jsou ve spodní části tlačítka na zapnutí, párování a základní ovládání. V náušníku je zabudovaný mikrofon, takže i s tímto modelem si vyřídíte telefonát bez nutnosti vyndání sluchátek z uší. Ve vrchní části se pěkně pod pohyblivou konstrukcí uchycení náušníků ukrývá miniUSB port na nabíjení zabudované baterie. Její výdrž by se měla pohybovat na úrovni 11 hodin, ale berme tento údaj jako informativní. Když budete doma pod teplou dekou poslouchat vánoční koledy, věřím, že se k tomuto číslu dopracujete spíš, než když se budete přešlapováním na místě zahřívat při prodávání vánočních stromků na chladném náměstí. Vstup na připojení 3,5 mm jacku a kabelu, pokud vám dojde šťáva, na nich nenajdete. Jsou to zkrátka čistokrevné bluetoothovky.

JBL T450BT

JBL T450 aj T450BT jsou vybavena stejnými měniči s průměrem 32 mm a systémem JBL Pure Bass Sound. Ten čistý bas je tu pěkně cítit. Příjemně masíruje ušní bubínky a jeho porce roste kontinuálně se zvyšující se hlasitostí. Nedere se dopředu na úkor ostatních pásem, ale rozhodně je basové pásmo jemně dominující. Poslouchal jsem si, na co jsem měl právě chuť, bez nutkání přeskakovat skladby, a o to právě v této cenové kategoriijde. Sluchátka umí vyčarovat neutrální zvuk, ze kterého sice neupadnete do hudební nirvány, ale dlouhodobě vás potěší svou univerzálností. Obě verze jsou dostupné v modrém, bílém a černém vyhotovení.

Pošlete článek známému