infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Vyzkoušeli jsme JBL Boombox

Tento kousek se opravdu může právem chlubit titulem nejlepší mobilní reproduktor pro roky 2017/2018 od organizace EISA. Nejprve jsme tomu velmi nevěřili, než jsme si ho ovšem nevyzkoušeli a neslyšeli na vlastní uši.

Zevnějšek

I když se dá trochu polemizovat o mobilitě. JBL Boombox je o minimálně o 100% větší a o 100% těžší než populární reproduktor JBL Xtreme. A to jsme si tehdy mysleli, že je na hranici přenositelnosti. Reproduktor váží přes 5 kg při rozměrech 254.5 x 495 x 195.5mm. To je hlavně daní za 20.000mAh baterii (přehrávání cca 24 hodin) a výkonem. Naštěstí disponuje šikovnou robustnou rukojetí na prenášení.


JBL Boombox designem a vlastnostmi pokračuje z předcházejících reproduktorů. Najdete tu jen nenutnější ovládací prvky: ovládání hlasitosti, zapnutí/vypnutí, přehrávání/pauza, bluetooth a JBL Connect. Nic víc ani není třeba.

JBL Boombox

JBL Connect+

Patentovaná funkcionalita od JBL která vám umožní vzájemně mezi sebou popropojovat bezdrátově reproduktory. Zdroj hudby stačí posílat do jednoho reproduktoru a v ostatních hraje totéž. Takto můžete propojit až 100 reproduktorů. Pomocí aplikace si můžete navíc nastavit, zda bude hrát z každého reproduktoru totéž nebo si je nastavíte na pravý a levý kanál.Poznámka: JBL Connect a JBL Connect+ nejsou vzájemně kompatibilní. 
Ze spodu reproduktoru pod gumovým krytem se schovávají dva USB konektory pro nabíjení externích zařízení, jack konektor a konektor pro nabíjení. Právě konektor pro nabíjení není řešený přes USB, protože by se při velké kapacitě velmi dlouho nabíjel. To je pořešené standardním adaptérem, který dodává 20V = 4.0A.

JBL Boombox

JBL Boombox

Zvuk

No ten je mohutný a velmi hlasitý. Jakmile jsme ho na akciJBL Jump Fest vypeckovali, přišli pořadatelé s žádostí, zda to nemůžeme ztišit, protože se neslyší :) A to už je co říct.  To jsme měli dva JBL Boombox ještě mezi sebou spárované přes JBL Connect+. Tak jsme si přehodili konfiguraci a hrál jeden JBL Boombox, kterému sekundovaly dva JBL Flip 4.

JBL Boombox

Co se týká kvality zvuku, není o čem mluvit. Pokud jste už slyšeli hrát nějaký reproduktor od JBL, víte, že o kvalitě se nedá pochybovat. A v tomto reproduktoru jsou zapomponované dva 20mm výškové reproduktory a dva 4" subwoofery. Tak dokáže reproduktor zahrát pěkně basově. Proto doporučujeme i tento Boombox dávat na velmi tvrdý podklad. Určitě ne na poličku s čínským porcelánem. 

JBL Boombox

Voděodolnost

JBL Boombox se chlubí certifikací IPX7. To znamená že, snese ponoření do hloubky 1m po dobu 30 minut. Reproduktor se kromě vody nebojí ani špíny. I když vám padne náhodou někam do bláta, jednoduše ho umyjete. Ale asi ve vaně. Pochybuji, že se vejde do umyvadla. 


To je další kapitola, jak využít voděodolné reproduktory od JBL. Pokud jste doposud řešili ozvučení domácí koupelny, tak máte vyřešeno. My si v rámci testování vždy rádi vezmeme reproduktor do sprchovacího koutu. 

Koupit - nekoupit?

To je dobrá otázka s ohledem na cenu. Ta je momentálně nastavena na úroveň 499,- €. Za to máte už skoro dva JBL Xtreme. Ale dva JBL Xtreme vám nezahrají tak, jako jeden JBL Boombox, který je navíc plně voděodolný. Pokud pro něj máte využití, určitě do něj jděte.

Pošlete článek známému