Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Poslouchání na každý den

High & Style

10.01.2018

Pokud máte zálibu v hudbě alespoň takovou jako já, určitě mi dáte za pravdu, že jedna sluchátka jsou zkrátka na dvě uši málo. Nemyslím to, samozřejmě, doslova, ale designová rozmanitost a jistá cenová dostupnost umožňují příznivcům dobré muzičky obstarat si klidně i vícero modelů a používat je v závislosti na situaci či aktuální náladě. Na doma mít kvalitní sluchátka k relaxačnímu celovečernímu poslouchání, sportovní odolná do fitka, ležérní designovky do města a například i špunty na celodenní nošení určené k poslouchání a telefonování.
Přesně takové parametry pro mně splňují sluchátka T110BT a T205. Model s nižším pořadovým číslem je vybavený bluetooth modulem a zabudovaným výkonným akumulátorem s výdrží 6 hodin a poměrně slušnou rychlostí nabíjení do dvou hodin na plnou kapacitu. Sluchátka mají osazená v drobné konstrukci 8.6mm měniče. Basy jsou pěkně konturní a dobře sladěné se zbytkem pásem. Poslech mě vysloveně bavil. Nejde o žádný audiofilský počin, ale zvuk je rozhodně muzikální a plný energie. Novinkou je vedení magnetického káblíku, díky kterému sluchátka dobře drží na krku a nedochází k jejich zamotání pokud právě neposloucháte a máte je jen volně spuštěné. Kromě akumulátoru je na druhé straně káblíku osazený stejně trojtlačítkový modul s vestavěným mikrofonem. V balení je i jeden nabíjecí káblík a tři velikosti nástavců do uší. Chybí mi akorát jednoduché přenosné pouzdro, kterým mě, naopak, potěšil levnější káblíkový model T205.

JBL T110BT

Konstrukce modelu T205 má vnější kovovou povrchovou úpravu pro elegantní vzhled a příjemnou měkkou ergonomickou úpravu pro komfortní poslouchání. Uvnitř jsou osazené rozměrné měniče s průměrem 12.5 mm. Ty udávají sluchátkům jejich basový charakter. Na můj vkus je jich možná trochu víc, ale to neznamená, že pro někoho nebudou absolutně vyvážené. I ostatní pásma jsou však zastoupená v dostatečné rovnováze, a tak celkově působí vyváženě s mírnou basovou nadvládou. Plochý káblík odolný vůči zamotání je u pravého sluchátka drobným jednotlačítkovým ovladačem s integrovaným mikrofonem. Na opačném konci je osazený kvalitní odolnou koncovkou.

JBL s dvojicí sluchátek T110BT a T205 vsadilo opět na jistotu a přineslo dva dostupné modely v poctivém vyhotovení, líbivém designu a s charakteristickým JBL zvukem. Nemám jim absolutně co vytknout.

JBL T110BT
+ muzikálnost
+ magnetický káblík
– chybí přenosné pouzdro

JBL T205
+ komfort
+ design
+ přenosné pouzdro
– jemně přebasované na můj vkus

Pošlete článek známému