Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Podarená trojička on-ear

High & Style

02.07.2019

Popularita sluchátek vybavených bezdrátovou technologií bluetooth podle statistik z roku na rok roste. Přispívá k tomu zejména jejich zlepšující se cenová dostupnost, zvyšující se kvalita reprodukce prostřednictvím bluetooth streamování a také přidávání nových zajímavých funkcí. Série sluchátek JBL LIVE střídá v nabídce sérii JBL E, přičemž přináší propracovanější design, vylepšení zvuku a také implementaci několika nových technologií. Nová série LIVE sestává z trojice bezdrátových modelů na na uši a jedním modelem do uší. Testovaná trojiëka sluchátek je si sice příbuzná ve více parametrech, ale každé ze sluchátek plánuje oslovit jinou skupinu zákazníků.
JBL LIVE400BT
Základní model série Live má jako jediný z trojice kruhové náušníky s výrazným logem JBL a komfortní tkaninový hlavový most laděný v barvě sluchátek. Na něm se v místě skládacích pantů vyjímá v tmavém lesklém proužku sériové označení LIVE. Sluchátka jsou vyrobeny z odolného lehkého plastu, a tak není jejich nošení ať už na krku, nebo při poslechu vůbec únavné. Sklápěcí náušníky jsou vybaveny komfortní paměťovou pěnou a potažené jemnou napodobeninou kůže. Ve spodní části konstrukce levého náušníku je mini USB nabíjecí port a světelný indikátor funkce párování. V pravém je umístěno kompletní ovládání, počínaje zapnutím, ovládáním přehrávání hudby a hlasitosti, párování a tlačítko nových funkcí Ambient Aware a Talk Thru, které předchozí modelová řada E neměla. Novinkou je také funkce hlasových asistentů, která se aktivuje dotykem prstu přímo na sluchátku v oblasti loga JBL a možnost využít šikovnou aplikaci pro další nastavení zvukových charakteristik. Mezi ovládacími tlačítky je samozřejmě 3,5 mm vstup pro připojení stylového kablíku vybaveného dálkovým ovládáním a mikrofonem, pokud vám náhodou ve sluchátkách dojde na cestách šťáva. Uvnitř obou náušníků jsou výkonné měniče o průměru 40 mm. Ty dodávají sluchátkům dobře známý JBL zvuk s plným kulatým basem, přirozeně vykreslenými středy a vyváženými výškami. Frekvenční rozsah udávaný výrobcem je v rozmezí 20 Hz - 20 kHz. Nabíjení trvající dvě hodiny přináší následný 24hodinový hudební maratón, což je bezpochyby jejich hlavní benefit. Zde nastalo oproti Ečkové sérii výrazné 8 hodinové zlepšení. Po 15 minutách nabíjení získají navíc energii až na 2-hodinové poslech.

HODNOCENÍ
+ Kvalitní provedení, výdrž baterie, muzikálnost, nastavení přes aplikaci, nové technologie Ambient Aware a TalkThru
- chybí přenosné pouzdro

JBL Live400BT

JBL LIVE500BT

Větší a designově o něco zajímavější model vsadil opět na kvalitní tkaninový hlavovým most a sklopné části náušníků. Ty dělají celou sérii LIVE maximálně flexibilní. Pod rozměrnější konstrukcí náušníků jsou osazeny větší 50 mm měniče, které poskytují o něco větší a plnější zvuk jako nižší model. Současně disponují i ​​nejvyšší citlivostí z testovaných modelů na úrovni 108 dB. Frekvenční rozsah je posunut o 2 Hz oproti modelu 400BT a začíná tak na 18 Hz. Jejich vrchol je stejný na úrovni 20 kHz. Pásma jsou příjemně sladěné, ale mně se - možná subjektivní - zvukově o něco více líbil základní model. Je však dost pravděpodobné, že byl o něco lépe rozehraný z předchozího testování. Rozložení ovládacích tlačítek je absolutně totožné, opět je zde dotykový ovladač přímo na sluchátku. Při kontaktu s ním se aktivuje hlasový asistent Google nebo Amazon Alexa, čímž získáte pohodlný přístup k informacím, prohrajete si uložený playlist nebo odešlete zprávu. K dispozici je i nová aplikace JBL App, díky které získáte přístup k množství dalších zajímavých funkcí, a možností nastavení zvukových charakteristik díky přehlednému ekvalizéru. Za zmínku stojí i baterie s vynikající výdrží, která se stejně jako při základní verzi nabije za dvě hodiny a vydrží 30 hodin plnohodnotné bluetooth provozu. Dvaceti-hodinový režim série E se zde navýšil o celých 10 hodin. Celou modelovou řadu je vybaven také na komfortní telefonování. Připojeno može být více zařízení, a pokud vám během hudby nebo sledování videa přichází hovor, jednoduše ho vyřídíte a pokračujete na místě, kde se přehrávání přerušilo. I model LIVE500BT je vybaven novou technologií Ambient Aware, která po aktivaci přes tlačítko zesílí okolní zvuk a umožní slyšet vše, co se děje kolem vás. Režim Talk Thru sníží hlasitost hudby, abyste mohli komunikovat s okolím bez nutnosti složit sluchátka z hlavy.

HODNOCENÍ
+ Design, flexibilita, výdrž baterie, nastavení přes aplikaci, nové technologie, Ambient Aware a TalkThru
- absence přenosného pouzdra

JBL Live500BT

JBL LIVE650BTNC
Top model série LIVE vsadil na stejný design a materiály jako obě níže verze. Kvalitní tkaninový hlavový most a odlehčené plasty dávají příslib dlouhé životnosti sluchátek. Osazené jsou opět 40 mm měniči. Netroufám si říci, zda jsou stejné, jako má základní model, ale z testované trojice nabízejí jednoznačně nejlepší parametry frekvenčního rozsahu v pásmu od 16 Hz až 20 kHz. Zahrají tedy pěkně odspodu a je to i slyšet. Pásmo basů je přesné, má dobrou dynamiku a vyzařuje z něj sebevědomí a jistota. S citlivostí 100 dB nejsou sice nejhlasitější z trojice, ale na to se zde ani nehrajeme. Podstatná je celková harmonie a vyváženost pásem a tu má nejvyšší model skutečně excelentní. Vlajkový model disponuje také funkcí aktivního potlačení okolního hluku, jehož intenzitu si umíte regulovat přes již zmíněnou nezvyklé aplikaci My JBL Headphones. Takovou možnost předcházející Ečková generace nenabízela. Výdrž plně nabité baterie ovlivňuje řada faktorů, ale podstatnou roli hraje využívání funkce ANC. Pokud je potlačení hluku neaktivní, zvládne přehrávat až 30 hodin. Při zapnutém bluetooth a ANC dostanete ze sluchátek stále parádních 20 hodin, což s přehledem postačí na jakýkoliv dlouhý transkontinentální let. V balení je i měkké ochranné pouzdro, které u ostatních testovaných modelech absentuje. Podobně jako první dva modely jsou sluchátka vybavená pěkným tkáňovým kablíkem s integrovaným ovládáním a mikrofonem.

HODNOCENÍ
+ Zvuk, výdrž baterie, funkce ANC, přenosné pouzdro, nastavení přes aplikaci
- pouze tři dostupné barevná provedení

JBL Live650BTNC

Ve společnosti nových sluchátek JBL LIVE jsem strávil téměř měsíc. Zvukově mi na začátku nejvíce seděl základní model LIVE400BT. Kromě toho jsou tyto sluchátka mimořádně lehoučké, nabízejí vynikající výdrž a nové funkce. Nabízejí se ve čtyřech barevných provedeních - Black, Red, Blue a White. Střední model LIVE500BT je naprosto fajn, a pokud jdete po ceně a kvalitě, určitě budete spokojeni. Mým favoritem je však aktuální topmodel série LIVE650BTNC, který za cenu pod 200 eur nabízí skvělý JBL zvuk, bohatou výbavu, výborně fungující technologii potlačení hluku a navíc i pěkné přenosné pouzdro.

Pošlete článek známému