Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Podařené špunty

High & Style

03.02.2017

Když jsem tyto designové špunty od JBL postupně vybaloval z krabiček, vůbec jsem netušil, s jakou cenovou kategorií mám co dočinění. Všechno pěkně solidně zabalené spolu se soupravou vyměnitelných nástavců různých velikostí. Přesně tak, jak jsem u značky JBL zvyklý.
Trojice testovaných sluchátek vypadá na pohled téměř úplně stejně. Jejich společným jmenovatelem je solidní vyhotovení, jednotlačítkový multifunkční ovladač s integrovaným mikrofonem, plochý kabel odolný vůči zamotání a nízká hmotnost. 

JBL T210

Jako první jsem vzkoušel model T210 asi proto, že byl v černém provedení. Velikost gumových nástavců nastavená z výroby mi přesně zapadla do uší a po spuštění prvních tónů jsem rozpoznal zvukový rukopis JBL. Pěkné rozčlenění jednotlivých pásem. Vokál, hudební nástroje a, samozřejmě, pásmo basů, které mládež tak miluje. Nejsou přebasovaná, to rozhodně ne, ale jsou tam nevtíravě dominantní a na měniče s velikostí 8,7 mm rozhodně důrazné. Drobný magnet je ukrytý v seriózním kovovém pouzdru, což sluchátkům dodává punc kvality a určitě se podepisuje i na výborném zvuku. S tímto modelem jsem nakonec strávil i poměrně hodně času a musím říct, že mě jejich zvuk a jistá laxnost bavily. Na jejich cenu jsem se podíval až při psaní této recenze a cena 540 Kč (19,90 €) za taková sluchátka mě skutečně zaskočila, jelikož můj odhat byl někde na úrovni 1 350 Kč (50 €). Dostupná jsou v černé, šedé i růžovo zlaté barvě.

JBL T290

Druhý v pořadí jsem nahodil model s nejvyšším číslem T290. Byl v pěkném dámském vyhotovení champagne gold. Skutečně elegantní designový kousek jako stvořený do tandemu se zlatým vyhotovení jablíčkového smartphonu 6. Stejně by se hodil i k sedmičce, ale tady už by nebylo kam zapojit jinak na pohled odolný 3.5 mm konektor. Pouzdro sluchátek s výrazným logem JBL je vyfrézované z kousku hliníku a působí bez přehánění luxusně. Stejně jako nižší model je osazené měničem velkosti 8,7 mm. Zvukově jsou na tom T210 a T290 téměř úplně stejně. Připravené na vícehodinové neúnavné poslouchání všech žánrů. Klasiku jsem sice nezkusil, ale myslím, že drtívá cílovka těchto modelů není hudebně nastavená na klasickou muziku. Cena o 270 Kč (10 eur) vyšší a za celohliníkové vyhotovení je více než adekvátní. V nabídce jsou čtyři barevné odstíny, stříbrný, černý, champagne gold a rose gold. 

JBL T110

Jako poslední jsem vybalil z pěkné krabičky základní model  T110 v neuvěřitelné ceně 267 Kč (9,90 €). Zvukově jsou možná o něco méně detailní, ale stále je přítomný pěkně konturovaný JBL bas. Sluchátka jsou osazena o něco větším 9mm měničem, který je uložený v plastovém pouzdru. Možná právě plastová konstrukce se podepsala na jemně slabších detailech, ale bavíme se o ceně 270 korun za skvěle vybavená sluchátka s mikrofonem a ovládáním na plochém odolném kabelu, jako mají i dva předešlé modely. Stejně i vnější vyhotovení, i když není na úrovni T290 je stále hodné svého jména. Sluchátka T110 se nabízí v černé, modré a bílé barvě. Myslím, že v dané ceně se budou je těžko hledat sluchátka s podobným designem a zvukovými kvalitami, ale to nechci tvrdit, že tento neustále se rozvíjející segment takový konkureční model nemá.

Trojice testovaných in ear sluchátek mě přesvědčila, že i zvučná značka jako JBL dokáže za cenu každodenního nákupu potravin nabídnout kvalitní designová sluchátka s přidanou hodnotou a navíc dvouletou zárukou. Zázraky se zkrátka dějí. 

Pošlete článek známému