Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Pohodové zátky

High & Style

05.04.2018

Modelová řada JBL Everest je v rámci hudební hierarchie značky postavená o něco výš než ostatní modely. Od toho se odvíjí i jejich kvalita, funkčnost, zvukové podání a, samozřejmě, i cena. Everest 110 je dalším počinem konstruktérů doplnit prémiovou třídu značka o in-ear model s pěkným designem a kvalitním hudebním přednesem.
Matná kovová povrchová úprava poukazuje na jistou výjimečnost modelu. Na obou sluchátkcáh nechybí rozměrné logo JBL. Osobně bych si uměl představit i menší, jemně decentnější nápis, ale jelikož výrobce je na svůj výrobek patřičně hrdy, přeje si, aby mu byla věnována i dostatečná pozornost okolí. Uvnitř je osazený 5,8 mm měnič s citlivostí 96 dB/1kHz, s dynamickým rozsahem 10 – 22 kHz.

JBL Everest 110

Úplně první párování se spustí automaticky po zapnutí sluchátek. Všechno proběhne intuitivně a bez čekání. Na levém káblíku v oblasti krku je integrovaný třítlačítkový ovladač a mini USB vstup na nabíjení chráněný gumovým krytem. Baterie osazená uvnitř má vyšší kapacitu a umožňuje po dlouhodinové nabíjecí kůře slušný osmi hodinový poslech. V malém ovladači je integrovaný a zabudovaný mikrofon s technologií potlačení ozvěny pro čistý zvuk při hovoru. Hudba se po přijetí automaticky pozastaví a následně po ukončení spustí.

Hudebně JBL Everest 110 důstojně reprezentuje modelovou řadu produktů Everest při maximálně skladné a lehké konstrukci. Měniče osazené v kovovém těle mají o něco přirozenější zvukový projev než levnější plastové vyhotovení. Osobně se mi líbíla živost a vzdušnost poslouchaných nahrávek při slušné, ale ne přehnané nadílce basů. Už standerdně sem si zaposlouchal moderní jazzové uklidňovačky od Norah Jones či Diany Krall, ale zabředl jsem i do rockových skladeb domácí i zahraniční scény. Všechno v největším pořádku, přesně tak, jak to ke sluchátkům za 2 500 Kč patří.

JBL Everest 110

Balení obsahuje dvě soupravy – každá se třemi vyměnitelnými gumovými nástavci do uší různých velikostí. Zde je třeba dbát na správný výběr, aby byl výsledný efekt při poslechu co nejlepší. Výměna je jednoduchá a silikonové špunty následně výborně izolují okolní šum a komfortně sedí na svém místě dlouhé hodiny, díky čemuž je možné jejich využití rozšířit i na sportovní aktivity. 

HODNOCENÍ
+ vyhotovení
+ vyvážený zvuk
– hodilo by se přenosné pouzdro

Pošlete článek známému