Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

První recenze JBL Under Armour Train od českého krále cyklistiky 2017 Tomáše Bábeka

Ekrazit v nohách má král české dráhové cyklistiky 2017 Tomáš Bábek a my se netajíme, že jsme si padli do oka s tímto chlapíkem, naplněným pozitivní energií.
Když nám zmínil, že „sluchátka docela využije“ k cestám, netušili jsme, že je „vyvenčí“ hned v Japonsku, Hongkongu, na Novém Zélandě, v Kanadě ....

Tomáš Bábek je specialista na závody v keirine, v kterém je Mistr Evropy 2017, bronzový z Mistrovství světa 2017, víítěz Světového poháru 2017.... Tento rok si stihl při pádu zlomit klíční kost, i přest to ale stihl vyhrát na turné v Japonsku několik závodů a následně 3 Grand Prix v Evropě.

Tomáš Babek

1/ Tomáši, si cyklista. Špičkový cyklista. Kde používaš sluchátka bez obavy, aby si někde na cestě nebo na ovále nehavaroval?

Přesně tak, takže jako cyklista v provozu sluchátka samozřejmě nepoužívám, nicméně jsem dráhový cyklista a na velodromu, kde trávím také hodně času, je nejčastěji používám, když se rozehřívám na trenažeru před závodem. Taky velice rád poslouchám hudbu, když cestuji, což kvůli svému sportu na světové úrovni dělám často.

Tomáš Babek

2/ Máš nebo měl si už nějaké výrobky od JBL a jak si s nimi spokojený?
Od JBL mám celou řadu výrobků, a musím říci, že jsem nad míru spokojen, a to především s vysoce kvalitním zvukem. Osobně nejraději využívám před závodem JBL Under Armour Sport Wireless Train, kde je i praktické tlačítko na okamžité ztlumení hudby. Na cestování letadlem jsem si velmi oblíbil JBL Everest Elite 700, které skvěle odhlučí nepříjemný zvuk letadla. No a na trénincích na ovále, když se chci o hudbu podělit s kolegy, tak využívám JBL Extreme, jehož zvuk navodí skvělou atmosféru v tréninkové skupině, obzvláště když jej spáruji s kolegou, který ho má také. A z novinek se už nemohu dočkat Boomboxu.

Tomáš Babek

3/ JBL a Under Armour je ikonické spojení dvou světoznámých značek. Patříš mezi příznivce obou značek? Jak na Tebe působí JBL Under Armour Train? Můžeš popsat svoje zkušenosti?
Ano jsem velkým příznivcem obou značek, a věřím, že jde o spojení dvou jedniček ve svých oborech a výsledkem jsou ideální tréninková stylová sluchátka. Při mém prvním setkání s tímto produktem na mě při rozbalení stylové krabice dýchla vůně nových bot, skutečně takový pocit jako když otevřete krabici se zbrusu novými boty UA do posilovny. Místo nich však v krabici najdete dokonale zpracovaná sluchátka JBL, jejichž tvar připomíná pantofle UA. Velmi originální nápad. Při nasazení na hlavu je cítit bytelné zpracování matriálu, což se později při sportovním využití jeví jako naprostá nutnost. Velmi dobře sedí na hlavě, i když musím říci, že někomu, kdo má větší uši nemusí sedět. Já však problém nemám. Zvuk je typicky ostrý a s perfektními hloubkami. Jako velmi dobrá vychytávka, je skrytá funkce okamžitého ztlumení hudby stiskem jednoho z červených nápisů UA. Sluchátka se dodávají v krásném pevném obalu UA, do kterého se vleze i příslušenství, a také je vybaven karabinou, takže jej vždy připnu na batoh a jedu na sportoviště. Celkově zpracování hodnotím velmi pozitivně, a to nejen proto, že se potahy náušníků dají prát, ale proto, že i při mém několikaměsíčním extrémním využití stále drží pohromadě a hrají jako nové. Pokud je porovnám s JBL Everest, tak zvuk je téměř srovnatelný, co je však o trochu horší je aktivní rušení okolního zvuku, to je však vykompenzováno až extrémní odolností. To zase na druhou stranu od Everestů očekávat nelze. Takže pokud člověk hledá sluchátka, co skvěle hrají, dobře vypadají ale zároveň vydrží horší zacházení JBL UA Train jsou jasná volba. Naopak, pokud je člověk zaměřen především na vynikající zvuk a nevyužívá je při sportu, pak bych doporučil JBL Everest.

Tomáš Babek


4/  Pro jaký sport jsou podle tebe ideální? Budou vhodné i pro ženy?
Jsou ideální pro téměř všechny sporty, kde není potřeba přilba či vnímaní okolních hráčů. Ale dají se využít při každém typu rozehřívaní před závodem či zápasem jako to dělám já.

5/  Jakou hudbu rád posloucháš a jak si spokojený s její reprodukcí ? Můžeš porovnat zvuk s JBL Everest …?
Nejraději mám rytmickou hudbu, hodně basů a rychlé tempo. O zbytek, tedy o skvělou kvalitu zvuku, se postarají sluchátka JBL UA Train.

Tomáš Babek

6/ Doporučil by si JBL UA TRAIN a proč?
Jak jsem již zmínil, doporučil bych je všem, kteří sportují v extrémních podmínkách a nechtějí se bát o svoje sluchátka, protože JBL UA TRAIN vydrží opravdu hodně a to bez kompromisu v kvalitě zvuku.

7/ Jaké vrcholy Tě ještě čekají tento a budoucí rok ?
Tento rok mě čeká ještě jeden Světový pohár v Berlíne, po novém roce potom  slavné šestidenní v Rotterdamu a následně Světový pohár na Novém Zélandu a v Hongkongu.

Tomáši, děkujeme, držíme Ti palce a budeme tě sledovat, samozřejmě, i na Tvém výborném Instagramu.

Pošlete článek známému