infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenze domácího kina JBL Bar 9.1: 820W a Dolby Atmos ve vašem obýváku

V dnešním testu se podíváme na vrcholný model domácího kina, který má v nabídce společnost JBL. Jedná se o JBL Bar 9.1 True Wireless a jak již název napovídá, jde o vícekanálový systém disponující plně bezdrátovými reproduktory s podporou Dolby Atmos a vskutku brutálním deklarovaným výkonem. Jak si vede sestava za necelých 30 tisíc v praxi a stojí za to?
Specifikace
JBL Bar 9.1 disponuje celkem třemi zvukovými komponenty které v součtu nabízí „4 kanálový 5.1″ zvuk. Sestava pokrývá frekvenční rozsah 34 Hz – 20 kHz a disponuje celkovým výkonem 820W RMS, který je rozdělený na 400W centrálního středového reproduktoru, 2x60W pro bezdrátové monitory a 300W bezdrátového subwooferu. Centrální reproduktor obsahuje celkem 9 měničů, přičemž 6 z nich jsou woofery nastavené směrem k posluchačům a vzhůru, které doplňují tři 20 mm tweetery pro reprodukci vyšších frekvencí. Každý z bezdrátových monitorů pak obsahuje další woofer a tweeter. Uvnitř subwooferu pak najdeme 10“ reproduktor.

JBL Bar 9.1

Z hlediska konektivity sestava podporuje Bluetooth 4.2 a připojení přes WiFi (jak 2,4 GHz, tak 5 GHz). Samozřejmostí je pak podpora pro protokol AirPlay 2 či Google Chromecast. Sestava dále disponuje certifikací Dolby Atmos a DTS:X 3D. Na zadní straně centrálního reproduktoru najdeme konektor HDMI (s podporou eARC) 2.3 out, HDMI in, LAN, optický konektor a USB-A (pro servisní účely a nabíjení).

Obsah balení a provedení
Vzhledem k typu sestavy najdeme v balení hned několik jejích kusů. Největším a zdaleka nejtěžším je subwoofer o hmotnosti 11 kilogramů a na subwoofer obvyklé velikosti. Dále zde najdeme centrální středový panel a dva připojitelné monitory, které je možné buď provozovat bezdrátově (obsahují integrovanou baterii), nebo je možné je magneticky na obou stranách napojit na centrální panel, který se tak znatelně prodlouží a veškeré zvukové zdroje se přesunou do jednoho dlouhého soundbaru. V balení dále najdeme příslušenství pro montáž, plastové krytky na odhalené části reproduktorů v jejich rozpojené poloze a dálkový ovladač.

JBL Bar 9.1

Co se týče provedení, celá sestava je z tmavě šedého plastu. Slícování a kvalitě dílů není co vytknout, kvůli velkému množství různých perforací a struktuře plastů se na sestavě rychle objevuje prach. Pokud tedy bydlíte ve více prašném prostředí, připravte se na častější úklid. Všechny části systému obsahují pogumované nohy, které zajišťují stabilizaci a jistou míru utlumení jednotlivých reproduktorů.

Jak již padlo výše, připojitelné monitory je možné používat jak v režimu napojení na centrální středový panel, tak jako prostorové monitory umístěné v zadních rozích (vzhledem ke středu projekce). Na baterii vydrží zhruba 10 hodin, nabíjí se pak připojením k centrálnímu panelu zhruba 3 hodiny. Na jejich spodní straně najdeme závit pro uchycení na stativu/nástěnném držáku (v balení), díky kterým je možné jejich uchycení zafixovat na trvalo. V tomto případě se pak reproduktory nabíjí skrze micro USB kabel, který se připojuje ke každému monitoru z boční strany.

JBL Bar 9.1

Ovládání
Na horní straně centrálního panelu najdeme několik ovládacích tlačítek, díky kterým je možné používat základní funkce sestavy jako je přepínání přehrávané hudby, úpravu hlasitosti či změnu zdroje zvuku. Většinu ovládání však zastane přibalený ovladač, který nabízí solidní možnosti nastavení včetně úrovně basů, míry prostorovosti zvuku apod.

Pro striktní Applisty může být jistou nevýhodou to, že aby bylo možné systém propojit do domácí WiFi sítě pro potřeby AirPlay, je třeba si stáhnout aplikaci Google Home a