infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenze JBL Bar 3.1 – Multifunkční audiosystém

V dnešním testu opustíme vody osobních přenosných reproduktorů a zavítáme do kategorie, která stojí o něco výše a to jak po tematické, tak po finanční stránce. Do rukou se mi dostal nový soundbar JBL Bar 3.1 a jak již název napovídá, jedná se o druhý nejvyšší model domácího kina, které JBL v tomto segmentu nabízí. Pojďme se podívat, jak si tato sestava vede v praxi.
JBL Bar 3.1

Specifikace

Jako vždy se nejprve podíváme na oficiální specifikace, kterými se výrobce chlubí. Z názvu produktu jde odvodit, že se jedná o 3.1 audio systém. O zvuk se tak stará kombinace šesti driverů a tří tweeterů v soundbaru, které doplňuje bezdrátový subwoofer s 10″ měničem. Celkový výkon celé soustavy je 450W, frekvenční rozsah 35Hz – 20KHz a max. SPL 103db. Vzhledem k zaměření je zde také rozsáhlá nabídka portů, které čítají 3 HDMI video vstupy, 1 HDMI ARC výstup, jeden analogový audio vstup, jeden vstup pro optiku, klasické USB a Bluetooth (4.2). Vzhledem ke svému určení se jedná o poměrně velkou sestavu – centrální zvukový panel má více než metr na šířku a váží 2,3 kilogramu. Subwoofer je více než 12 kilogramů vážící kvádr o rozměrech 440x305x305mm.

JBL Bar 3.1

Balení

Tato část recenze je obvykle poměrně strohá. Naprostá většina výrobců je schopná na balení otisknout všechny relevantní informace o jejich produktu, stejně jako možnosti využití a ty nejzajímavější prvky výbavy. V některých případech je balení vyvedeno opravdu dobře a už samotné rozbalení produktu je zážitkem. V tomto případě nemám problém s prvním zmíněným bodem – na krabici najdete opravdu vše, co o Baru potřebujete vědět. Co mě však poněkud negativně překvapilo bylo to, jakým způsobem je balení vymyšleno. Krabice se sestavou uvnitř váží zhruba 15 kilogramů a otvory určené pro přenášení nepůsobí dvakrát přesvědčivě o tom, že tuto váhu udrží. Když jsem krabici s reproduktory odnášel z auta, opravdu jsem se bál o to, aby vyřezané úchyty nápor vydržely. Nakonec se žádný problém nestal, vzhledem k váze a velikosti by však měl být systém pro transport řešen lépe. Co se týče obsahu balení, najdeme zde kromě obou reproduktorů také dva nabíjecí kabely (každý reproduktor má vlastní), dálkový ovladač, metrový HDMI kabel, AUX kabel a speciální sadu pro montáž na stěnu.

Provedení
Zde není příliš co řešit. Jak centrální panel, tak subwoofer je vyveden z černého plastu se kterým v zásadě nemám problém. Centrální panel umožňuje přivrtání do stěny (což budoucím majitelům doporučuji, viz. níže), v případě subwooferu se naopak očekává stojící poloha na zemi. Na tu je také velmi dobře připraven – protiskluzové a proti-vibrační pogumované nohy fungují opravdu dobře a celý kus je stabilní a nepřenáší nechtěné vibrace do nábytku okolo. Na přední a horní straně čelního panelu se nachází perforovaný plech, kterým prochází jak zvuk reproduktoru, tak grafický výstup z jednoduchého displeje. Tlačítka jsou obyčejná (plastová) a ve většině případů se s nimi příliš zabývat nebudete (díky dálkovému ovladači). Veškeré porty se nachází na zadní straně, kde mají dostatek prostoru a kabely by mezi sebou neměly kolidovat.

JBL Bar 3.1

Výbava
Co se týče výbavy a doprovodných funkcí, najdeme tu toho poměrně dost. Reproduktor podporuje funkci JBL Surround Sound, která by měla upravit zvukové podání tak, že se lépe roznáší po pokoji. Dále zde najdeme podporu pro Dolby