infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenze JBL Boombox 2: Párty ve velkém stylu

První generaci párty reproduktoru JBL Boombox jsme tu měli před dvěma lety a už tehdy nás zaujal bytelností své konstrukce a hutností zvuku, který se z něj linul. Letos se na trh dostala generace 2., která má být ve všech ohledech lepší a propracovanější. Pojďme se na ní tedy podívat.
JBL Boombox 2

JBL Boombox 2

Specifikace
O zvukovou nálož se v případě Boomboxu druhé generace stará hned čtveřice měničů a to dva woofery o průměru 106 mm a dva tweetery o průměru 20 mm, jež disponují celkovým frekvenčním rozsahem 50 Hz – 20 kHz. Celkový výkon soustavy je 2 x 40 W RMS v režimu zapojení do elektrické sítě a 2 x 30 W v případě napájení integrovanou baterií. Ta má kapacitu 72,6 Wh a dokáže reproduktor napájet po dobu až 24 hodin, samozřejmě v závislosti na způsob využití. Nabíjení pak zabere zhruba 6 a půl hodiny. Boombox 2 nabízí podporu pro Bluetooth 5.1, interní nabíjecí USB konektor (5V/2,0A), certifikaci IPx7 a podporu pro spárování s více reproduktory JBL PartyBoost. Reproduktor váží šest kilogramů a je dostupný ve dvou barevných variantách (digitální maskování a standardní černá)

JBL Boombox 2
JBL Boombox 2

Zpracování
Vzhledem k zaměření reproduktoru je jeho zpracování a provedení velmi bytelné. Počínaje silným madlem, které na obou koncích vyúsťuje v plastovém, avšak pogumovaném zakončení reproduktoru, přes pevnou a odolnou síťovinu pokrývající tělo celého reproduktoru. Základna je pogumovaná a dostatečně velká, zadní záslepka obsahující konektory je utěsněná. Odezva tlačítek je příkladná a celkově tak po stránce konstrukce není reproduktoru co vytknout.

JBL Boombox 2
JBL Boombox 2
Ovládání
K ovládání reproduktoru slouží tlačítka umístěná na horní čelní straně. Konkrétně zde najdeme standardní sadu reproduktorových tlačítek, tedy tlačítko pro JBL PartyBoost, tlačítka pro ovládání hlasitosti a přepínání písniček, play/pause, párovací Bluetooth tlačítko a on/off. Více není třeba, co se konektivity týče, všechny fyzické porty se nachází na zadní straně reproduktoru pod gumovou záslepkou. Najdeme zde klasický 3,5 mm audio input, USB-A konektor pro nabíjení, micro USB konektor pro servisní účely a nabíjecí konektor pro síťové napájení.

JBL Boombox 2
Zvuk
Na párty reproduktoru je tím nejpodstatnějším to, jak hraje, a v případě JBL Boombox 2 je výsledek velice dobrý. Velikosti reproduktoru odpovídají také velikosti měničů a zde platí jednoduché pravidlo, že velikost (obvykle) nelze nahradit. Zvukový projev je tak skutečně velmi mohutný, zároveň však poměrně čistý a čitelný. Basy jsou velmi silně cítit i ze vzdálenosti několika metrů, nejsou však přehnané a nekazí tak dojem z celkového poslechu.

JBL Boombox 2
Reproduktoru sluší přehrávání ve středních až vyšších polohách hlasitosti, i když k žádnému záv