Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenze JBL E25BT: bezdrátová sluchátka jako dělaná pro iPhone 7

V posledních týdnech jsme se tu v recenzích zabývali vesměs samými Bluetooth reproduktory a nastal tak čas na změnu. Tentokrát se mi pod ruku dostala bezdrátová Bluetooth sluchátka od společnosti JBL, konkrétně model JBL E25BT. V rámci řady E produktů od JBL  se jedná o druhý nejnižší model. Cena sluchátek se pohybuje pod hranicí dvou tisíc korun a mohlo by se tak jednat o zajímavou vstupní bránu do světa kvalitních bezdrátových špuntů. Pojďme se tedy podívat, jak si vedou.
Specifikace
V každém sluchátku se nachází 8mm dynamický měnič, který disponuje frekvenčním rozsahem 20Hz-20kHz. O šťávu se stará maličká integrovaná baterie o kapacitě 120mAh, díky které mají sluchátka vydržet až 8 hodin poslechu (opět v závislosti na úroveň hlasitosti a typu produkce). Naopak nabíjení je poměrně rychlé –  do plna se sluchátka nabijí do dvou hodin. O přenos se stará již tradičně Bluetooth 4.1 a celá tahle sranda váží zanedbatelných 16,5 gramu. Při nošení o nich tak v podstatě nevíte. Samozřejmostí je také přítomnost mikrofonu pro hovory a multifunkčního ovladače, který se nachází pod pravým sluchátkem. JBL E25BT jsou k dispozici ve čtyřech barvách a to černé, červené, modré a bílé.

JBL E25BT

Obsah balení

Balení, jako vždy, obsahuje všechny podstatné informace o tom, co sluchátka umí. Kromě samotných sluchátek se s nimi v krabičce nachází ještě nabíjecí microUSB kabel, dva páry silikonových špuntů (dohromady tedy velikosti S, M a L), praktický koženkový obal, klip na oblečení, návod a další tradiční dokumentace. V tomto případě zde není příliš co vytknout, nic zásadního v balení nechybí.

JBL E25BT

Provedení
Sluchátka jsou plastová ale vypadají poměrně bytelně. Silikonové špunty jsou standardního provedení. Propojovací kabel je velmi jemně opleten a nehrozí tak zamotávání. Článek s baterií je velmi subtilní a při nošení nijak nepřekáží. Na ovládacím panelu se nachází tři tlačítka a nabíjecí microUSB vstup, který je chráněn gumovou záslepkou. Kvalitě provedení tak není příliš co vytknout. Všechny plasty jsou přesně vyrobené a slícované, nic nevrže a nezadrhává se o oblečení.

JBL E25BT

Ergonomie
Špunty jako takové jsou naprosto klasické. Ze tří velikostí nástavců by si měl vybrat opravdu každý a pokud jste na podobný typ sluchátek zvyklí, nebudete s nimi mít problém. Sluchátka drží v uchu i při běhu, avšak pevnost a stabilita špuntů nikdy nebude taková, jako u sportovních modelů s pomocnými pacičkami. Ovládání je velmi jednoduché a s tlačítky se pracuje dobře. Prostřední slouží jako play/pause/příjem hovoru, okolní pak upravují hlasitost (krátké stisknutí) či přepínají písničky (dlouhé stisknutí).  Klip, který je v balení, dokáže dokonale zabránit jakémukoliv pohybu baterie, takže pokud by vám jakkoliv vadil (nebo by vám sluchátka na krku z nějakého důvodu lítala), řešení je nasnadě – stačí zacvaknout klip k baterii a připnout k triku. Sluchátka nemají garantovanou voděodolnost, takže cvičení či běhání v dešti není doporučeno.

JBL E25BT

Zvukový přednes
Sluchátka skvěle izolují okolní hluk, při poslechu se tak můžete soustředit pouze na to, co se řine z maličkých driverů. Basy jsou překvapivě silné, nikoliv však natolik, aby negativně ovlivnili dojem z poslechu. Výsledná produkce je velmi příjemná, zvuk je čitelný a čistý a stále si zachovává značnou mohutnost, což se o mnohých modelech říci nedá. Při poslechu jsem nezaznamenal žádný problém například s vypadáváním signálu či jiných nepříjemností.

JBL E25BT

Závěr
Bezdrátové špunty začínají obecně na hranici kolem patnácti set korun. JBL E25BT jsou za necelé dva tisíce velmi zajímavou alternativou pro ty, kteří do světa Bluetooth poslechu přichází a nechtějí hned utrácet velké peníze. Na svou cenu hrají sluchátka velmi dobře, osmihodinová výdrž není vůbec špatná a díky přibalené příslušenství vám používání ještě o něco zpříjemní. Pokud vám tak špuntová sluchátka nevadí a momentálně v tomto segmentu vybíráte, doporučuji JBL E25BT do výběru zahrnout. Na běžný poslech by mohly být ideální volbou, obzvláště spolu v kombinaci s iPhonem 7, který již nemá klasický 3,5mm jack konektor.

Související produkty

Pošlete článek známému