Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenze JBL Endurance Run BT: Spolehlivý parťák pro běžce

Sluchátka JBL z řady Endurance jsou zaměřeny na aktivní jedince, kteří chtějí poslouchat i při běhání, cvičení nebo podobných aktivitách. Loni jsme tu měli model Endurance Sprint, dnes se podíváme na novinku pro rok 2019 – JBL Endurance Run BT, které jsou základním modelem bezdrátových běžeckých sluchátek.
Specifikace
JBL Endurance Run BT jsou klasická špuntová sluchátka propojená kabelem za hlavou. Nejde tak o „true-wireless“ řešení jako například AirPods. Uvnitř sluchátek se nachází dva 8mm měniče disponující frekvenčním rozsahem 20Hz-20kHz, citlivostí 102dB a impedancí 16 Ohmů. Článek s baterií, umístěny na jedné straně propojovacího kabelu, obsahuje baterii o kapacitě 120mAh, která zaručuje až šestihodinovou výdrž jak pro poslech, tak pro audio hovory. Nabíjení pomocí klasického microUSB konektoru zabere dvě hodiny. K dispozici je funkce FastCharge, kdy za 15 minut nabijete sluchátka na hodinu poslechu.  O bezdrátový přenos se stará Bluetooth 4.1 s podporou profilů A2DP V1.2, AVRCP V1.5, HFP V1.5, HSP V1.2. Sluchátka váží zanedbatelných 20 gramů a jsou k dispozici v šedivé, žluté a červené barevné variantě. Sluchátka podporují Siri/Google Now.

JBL Endurance Run BT

Provedení

Sluchátka jsou výhradně z plastu, na neopleteném gumovém kabelu se nachází dva moduly. Jeden z nich obsahuje bateriový článek, na druhém jsou pak veškeré ovládací prvky, společně s konektorem na nabíjení a mikrofonem. Sluchátka jako taková jsou špuntového typu (tři velikosti špuntů v balení), které jsou doplněny silikonovým nástavcem TwistLock, který by měl v praxi zamezit vypadnutí sluchátek z ucha. Najdeme zde také certifikaci IPx5, díky které jsou sluchátka odolná vůči potu a do jisté míry také vůči vodě. Potěší také magnetické konce sluchátek, které je tak možné spojit k sobě a zabezpečit proti ztracení při nošení volně na krku.

JBL Endurance Run BT

Ergonomie
JBL Endurance Run BT je možné nosit dvěma způsoby a to buď klasicky, nebo s kabelem vedeným za ušima. JBL tuto funkci nazývá Fliphook a umožňuje majitelům vyzkoušet více možností nošení, dle jejich osobních preferencí. Mně se osvědčil standardní způsob nošení, který v kombinaci s vhodnou velikostí špuntů fungoval dobře. Sluchátka dobře držela a nevypadávala, pokud jsem nedělal rychlejší pohyby hlavou do stran. Při běhu s tím nebyl problém, při některých dynamičtějších typech cvičení už to nebylo úplně ono. Těžký modul s baterií, který je umístěny zhruba 7cm od sluchátka, měl tendence sluchátka z uší vytahovat. To je však dané konstrukcí. Při klasickém běhu/rychlé chůzi se to však neděje.

JBL Endurance Run BT

Ovládání
Veškeré ovládací prvky se nachází na jednom panelu na kabelu. Najdeme zde tlačítko play/pause, které zároveň slouží pro vypnutí/zapnutí. Dále je zde dvojice tlačítek pro úpravu hlasitosti. které slouží také k přepínání jednotlivých písniček. Chod tlačítek je jasně zřetelný. Manipulace je jednoduchá a intuitivní, zde tedy není moc co vytknout.

JBL Endurance Run BT

Zvuk
JBL Endurance Run BT těží ze své špuntové konstrukce. Díky ní jsou schopny solidně odfiltrovat okolní zvuk a lépe tak posluchače ponořit do poslouchané hudby. Charakt