infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenze JBL Endurance Sprint – ultimátní sluchátka na sport?

Jste aktivní běžci nebo sportovci a hledáte nová sluchátka, u kterých se nebudete muset obávat toho, že vám někde vypadnou nebo že nebudou v uších dostatečně držet? Pokud je toto vaše největší obava, pravděpodobně vás zaujme recenze sluchátek, které si na následujících řádcích rozebereme. Jedná se o model JBL Endurance Sprint a jak již název napovídá, JBL s nimi cílí na všechny aktivní jedince.
JBL Endurance Sprint

Specifikace
Než se podíváme na tento model blíže, zastavme se krátce u oficiálních specifikací. Jde o bezdrátová Bluetooth sluchátka, jež disponují dvojicí 10 mm driverů s frekvenčním rozsahem 20 Hz – 20 kHz, až osmihodinovou výdrží baterie s podporou pro rychlé nabíjení, díky kterému je třeba jen deset minut nabíjení pro hodinový poslech. Dále zde najdeme voděodolnost úrovně IPX7, inovovaný ergonomický systém pro uchycení v uších, dotykové ovládání a přítomnost mikrofonu pro hands-free hovory. Na našem trhu jsou sluchátka dostupná ve třech barevných variantách a to černé, červené a žluté.

JBL Endurance Sprint

Zpracování
Na první pohled sluchátka zaujmou především svým designem který dává najevo, pro koho jsou určena. Důmyslný systém úchytů, který využívá tvaru vašich uší, již předem upozorňuje na to, že je tento model dělaný především pro běžce a všechny ostatní, kteří potřebují spolehlivý systém uchycení sluchátek v uších. Tělo částečně plastové a částečně pogumované. Obě sluchátka spojuje tenký pogumovaný kabel, který naštěstí nevydává žádné zvuky při tření o triko apod.

JBL Endurance Sprint

Ergonomie
U sportovních sluchátek je egonomie pravděpodobně ten nejdůležitější parametr, neboť není nic horšího, než když běháte či cvičíte se sluchátky, která vám nesedí. V balení tak najdete tři sady silikonových koncovek do uší, takže si svou velikost vybere každý. Díky systému TwistLock jsou navíc sluchátka usazena velice pevně. Vedle pohodlí při nošení je důležitým faktorem také ovládání. To je zde řešeno dotykovou plochou umístěnou na pravém sluchátku.

JBL Endurance Sprint

Sluchátka rozpoznávají klasické ovládací gesta jako je stisknutí pro play/pause, dvojité stisknutí pro přehrávání následující skladby a trojité stisknutí pro opakování přehrávané skladby. Tedy přesně tak, jak jste zvyklí z jiných sluchátek včetně EarPods. Podobně se ovládá také příjem, zavěšení či odmítnutí hovorů. Poněkud krkolomnější je nastavení hlasitosti, pro které je třeba posunout prst na hraně sluchátek směrem vzhůru nebo směrem dolů podle toho, jestli chceme hlasitost zvyšovat, resp. snižovat. Tento úkon vyžaduje trochu cviku a z počátku se mi příliš nedařil. Vypnutí a zapnutí sluchátek se provádí třívteřinovým „stisknutím“ dotykové plochy.