infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenze JBL Everest Elite 150 NC – neutrální poslech bez rušení

V dnešní recenzi se podíváme na bezdrátová sluchátka střední třídy – JBL Everest Elite 150 NC. Jak již název napovídá, jedná se o nejnižší model prémiové řady Everest Elite, jež navíc disponuje funkcí aktivního potlačení okolního zvuku. Vzhledem ke své kompaktní velikosti by se mohlo jednat o ideálního společníka na cesty, pojďme se tedy na sluchátka pořádně podívat.
Specifikace
Jako obvykle začneme pohledem na oficiální specifikace. O zvuk se tentokrát stará dvojice 12 milimetrových měničů disponujících frekvenčním rozsahem 10-22 kHz, citlivostí 94 dB@1 kHz a maximální hlasitostí 105 dB. O až 16 hodinovou výdrž baterie se stará integrovaný akumulátor o kapacitě 400 mAh s dvouhodinovou dobou nabíjení. Sluchátka disponují dvěma mikrofony pro „křišťálově čisté hovory“, funkce potlačení okolního hluku a zvýraznění okolního dění. Váží příjemných 53 gramů a na českém trhu jsou k dispozici v jedné barevné variantě (šedo-stříbrná).

JBL Everest Elite 150NC

Obsah balení

Vzhledem k tomu, že jde o vyšší řadu sluchátek, tomu odpovídá obsah balení. V něm najdeme, kromě sluchátek samotných, také další dvě sady (jedna je již z výroby nainstalovaná) špuntů a nástavců do uší dle velikosti – S, M a L. Díky tomu by měla sluchátka padnout snad každému, vzhledem k možným kombinacím těchto ergonomických prvků. Mimo to se v balení nachází také polotvrdý obal na transport. Dále pak standardní dokumenty a kabel pro nabíjení.

JBL Everest Elite 150NC

Kvalita zpracování
Z hlediska zpracování není sluchátkům příliš co vytknout. Je na nich vidět, že jde o vyšší řadu a kvalita zpracování a použitých materiálů tomu odpovídá. Ne celých sluchátkách najdeme v podstatě dva povrchy a to kvalitně zpracovaný plast a pogumování, které se nachází téměř na celé ploše sluchátek, kromě ovládacích panelů (viz fotografie). Lícování dílů, zejména tlačítek, je v pořádku a jednotlivé ovládací prvky nabízí dobrou zpětnou vazbu. Silikonové špunty a inserty jsou dobře zpracované a na nošení pohodlné (i z dlou