infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenze JBL Tune 125 a 225 TWS: Dvojice bezdrátových novinek v testu

V dnešní recenzi se opět podíváme na dva produkty, které si jsou velice podobné. Jedná se o bezdrátová sluchátka JBL Tune 125 TWS a JBL Tune 225 TWS, která se kromě konstrukčního provedení liší spíše jen v menších detailech. Zákazník si tak může vybrat mezi peckovým provedením (podobné jako AirPods) či špuntovému provedení (podobné jako AirPods Pro). Jak si letošní podzimní novinky vedou?
Specifikace
JBL Tune 125TWS (špunty) disponují 5,8 mm dynamickými měniči s frekvenčním rozsahem 20 Hz – 20 kHz a citlivostí 96 dB. O bezdrátový přenos se stará protokol Bluetooth 5.0, o provoz pak integrovaná baterie o kapacitě 85 mAh ve sluchátkách a 850 mAh v nabíjecím obale. Výdrž baterie sluchátek na jedno nabití je 8 hodin a dalších 24 hodin pak dokáže dobít plně nabitý obal. Nabíjení pak trvá necelé dvě hodiny.

Model JBL Tune 225TWS (pecky) disponuje 12 mm dynamickými měniči s frekvenčním rozsahem 20 Hz – 20 kHz a citlivostí 105 dB. Stejně jako u modelu popsaném výše, i zde najdeme podporu pro Bluetooth 5.0. Vzhledem ke konstrukci se u tohoto modelu nachází menší baterie o kapacitě 22 mAh, díky kterým sluchátka vydrží až pět hodin provozu. Nabíjecí krabička pak obsahuje baterii o kapacitě 410 mAh, která dokáže sluchátka nabít až čtyřikrát. Celková výdrž baterie je tedy až 25 hodin, což je zhruba o 7 hodin méně, než u modelu Tune 125TWS. Doba nabíjení je totožná. Menší výdrž je však vykompenzovaná kompaktnější velikostí.

JBL Tune TWS

Provedení

Oba modely jsou vyrobené z plastu a to platí jak pro sluchátka, tak pro nabíjecí obal. Ten v obou případech nabídne USB-C konektor pro nabíjení a poměrně mohutný kovový pant, který by měl něco vydržet. Oba modely nabídnou také notifikační diody, které ukazují, do jaké míry je obal nabitý. Síla magnetů, které drží sluchátka na svém místě, je dostatečná, stejně jako síla zavíracího mechanismu obalu jako takového. V našem případě se nám do redakce dostaly černé modely, na jejichž krabičkách se poměrně snadno objevují různé známky používání jako jsou otisky prstů či různé šmouhy. Barevných variant těchto modelů je však celá řada a některé z nich na tyto neduhy trpět nebudou.

JBL Tune TWS

Ergonomie
Co se týče ergonomie, zde jsou sluchátka pravděpodobně nejodlišnější a to zejména s ohledem na konstrukci. Model Tune 125TWS nabízí špuntovou konstrukci, která nemusí sednout každému. V balení se nachází obvyklá trojice silikonových nástavců, takže si velikost a komfort sluchátek může každý upr