Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenzia JBL Bar 2.1: Dunivý zvuk pod váš televízor

TouchIT

29.01.2019

Vhodné k televizoru jako univerzální ozvučení. Jiný důvod ke koupi SoundBar mít asi nebudete. Design a přizpůsobení vlastností této sestavy ji přímo předurčuje. V této verzi i se samostatným basovým měničem. Skoro 2 kg vážící hlavní zvukový panel obsahuje všechny dostupné konektory. Propojení mezi basovým reproduktorem je bezdrátové. To je značná výhoda a tak jediný kabel, který z něj vede, je ten do elektrické sítě.
Zvukový panel
Jeho design je čistý a na přední a horní straně má ochranné mřížkování. Pod ním je sestava měničů. Čtyři středové s průměrem 2,25 "a dva výškové s průměrem 1,25" na každé straně při kraji. Ovládání je možné přes přibalený dálkový ovladač, ale sestava se dá ovládat i vaším DO přímo od televizoru.

Základní povely jako zapnutí, úprava hlasitosti a přepínání zdrojů se dá dělat na hlavní zvukové jednotce. O nastaveních a změně parametrů informuje segmentový displej na přední straně. Je ukrytý pod mřížkováním. Ocenili jsme také jaký detail jako nastavení intenzity jeho podsvícení.

JBL Bar 2.1

Basový reproduktor

Umístěn je na nožičkách komolého kuželu. Má 165 mm měnič směřující na zem a vzduchový tunel v zadní horní části. Na zadním panelu je tlačítko pro připojení k SoundBaru. To jsme ale nepotřebovali. Propojení proběhne automaticky po zapojení obou částí do elektrické sítě.

Zapnutí neprovázejí žádné zvuky ani melodie zapnutí. Toto je jedna z věcí, kterou jsme opravdu ocenili. Zpracování je z MDF desky. Pevné zpracování a odolnost vůči rezonanci si ale vypýtala 5,2 kg na hmotnosti. Je to v pořádku a na zaručení pevnosti a celkové stability je vyšší hmotnost žádoucím prvkem.

JBL Bar 2.1

Parametry, zvuk a možnosti
Sestava přehrává zvuk ve frekvenčním pásmu 40 ÷ 20 000 Hz a její celkový výkon je 300 W. Propojení se zdroji zvuku je možné přes HDMI, optický vstup, Bluetooth ale i klasický audio kabel nebo USB. U zařízení Bluetooth máte možnost okamžitého přepnutí zdroje zvuku při více zařízeních přes Bluetooth. Na výběr jsou zvukové profily optimalizované pro poslech hudby, pro filmy, pro sportovní přenosy a hlas případě klasický vyvážený režim.

Basy se dají dodatečně upravit přes dálkové ovládání. Při jejich úpravě třeba najít vhodnou intenzitu. Při každém zvukovém profilu se nastavení nízkých tónů projevuje trochu jinak. Někdy jsou basy méně zřetelné, ale vibrace o podlahu pocítíte a naopak. Režim prostorového zvuku jsme vyzkoušeli a hodí se na opravdu jen na filmy. I to ne na každý typ ozvučení. Pokud vás zvukové rozšíření neuspokojí, jedním tlačítkem se vrátíte k původnímu nastavení.

JBL Bar 2.1

Soundbar výrazně pomáhá samostatný basový měnič. Bez něj by nic neznamenal a nebyl by vhodný na různé využití. Je určen na ozvučení obývacího pokoje. Spoléhá se na své umístění před vás a šíření zvuku směrem k vám. Hodí se na poslech hudby, ale třeba si občas upravit intenzitu nízkých tónů. Nejednou se nám jevily jako méně dynamické.

Verdikt
JBL Bar 2.1 je ideální doplněk k televizoru. Hodí se všude tam, kde je hlavním multimediálním centrem televizor a k němu připojené jiná zařízení, například herní konzole. Sestava poslouží i pro přehrávání hudby bezdrátově z počítače nebo smartphonu a tak bude zastávat funkci univerzální zvukové sestavy.

Pošlete článek známému