infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenzia JBL Charge 4: Multimediálny reproduktor s poriadnym výkonom

TouchIT

26.03.2019

Model, kterému bude dobře ve vyhřáté pokoji, ale i venku u bazénu nebo na chatě. Vysoká kapacita baterie mu dodá energii na 20 hodin přehrávání. Když budete potřebovat, nabije i váš smartphone nebo jiné příslušenství. Je vodotěsný a certifikace IPX7 ho ochrání při náhodném pádu vody. Třeba ho ale čím dříve vytáhnout a osušit. Nakonec toto je odolnost, díky níž ho lze mýt pod tekoucí vodou. Látkový povrch ho chrání při pádech a je určen na mytí. Jako jeden z mála multimediálních reproduktorů se už nabíjí přes rozhraní USB-C.
Výrobce použil širokospektrální měnič na přední straně a doplnil ho o dva basové zářiče na boku. Jsou gumové a těsní s konstrukcí. Tudy voda nenateče. Tlačítka jsou na horní straně válce a jsou plastové, z toho dvě podsvícené. Na gumové podstavě je sada pěti LED světel signalizujících stav baterie. Reproduktor drží spolehlivě na místě a minimalizuje klouzání. Rovněž je dobře vyvážený a nepřevrhne se. Charge 4 podporuje zapojení více reproduktorů, více než 100, do řetězu. Je to zajímavost, mnozí pravděpodobně využijí spojení dvou reproduktorů do rozšířeného stereo režimu. Jde o technologii JBL Connect +, kterou má několik reproduktorů tohoto výrobce.

JBL Charge 4

K reproduktoru lze připojit i přes zvukový kabel, bezdrátové připojení je ale výhodnější, nejen z praktického pohledu na bezkabelové řešení. Charge 4 totiž rovněž umožňuje spojit dvě zařízení najednou. Hudba bude hrát z posledního zařízení, které do reproduktoru pošle nějaký zvuk.

Zvukově má pořádný výkon. Vždyť 30 W na takové malé zařízení je opravdu až až. Svůj podíl na celkové vyváženosti zvuku mají dva pasivní zářiče po bocích, které doplňují výšky a středy na hlavním měniči. Zvuk je velmi dobrý. My jsme ocenili i lepší dynamiku basů, což při této velikosti není samozřejmostí. Také to, že má stabilní reprodukci při vyšších hlasitostech. Žádné protlačování výšek ani chrčení. Vždyť právě pulzování bočních zářičů je na tom to nejlepší.

JBL Charge 4

Verdikt.
JBL Charge 4 je multimediální reproduktor s pořádným výkonem. Je to zároveň POWERBANK. Hraje velmi dobře a má také silné a dynamické basy. Zde jsme ocenili, že výrobce zůstal věrný svému stylu. Za své peníze dostanete nejen vše kolem multimediálního reproduktoru a jeho funkcí, ale i pořádný zvuk.

Výhody
+ Odolné tělo
+ Přežije pád do vody
+ Boční basové zářiče
+ Kapacita baterie
+ Množství barevných provedení
Nevýhody
- žádné podstatné

JBL Charge 4

Pošlete článek známému