infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenzia JBL Clip 3: Malý reproduktor ktorý ponúkne veľa muziky.

SvetApple.sk

03.09.2020

Pokud hledáte kvalitní, kompaktní a odolný reproduktor s vynikajícím zvukem, dnešní recenze by vám neměla uniknout. Vyzkoušeli jsme JBL Clip 3. Jeho parametry a vlastnosti nás přesvědčili, že jde o jednu z nejlepších možných alternativ v poměru "cena, výkon a protihodnota".
Skvělá volba na cesty
Celé gro tohoto malého zařízení se skrývá v jeho designu. Kulaté tělo je obklopeno pevnou kovovou konstrukcí, jejíž součástí je i elegantně zapracovaná karabina.

JBL Clip 3 si jednoduše připnete na batoh, na plot nebo na jakoukoliv šňůru. V tomto bodě je třeba podotknout, že samotná karabina je z vnitřní strany pogumovaná. Malý detail eliminuje riziko vzniku škrábanců nebo jiných poškození.

JBL Clip 3

Zbytek designu je dokonale přizpůsoben účelu. Použity byly kvalitní materiály (plast, guma), které odolají pádu nebo vodě. Do bazénu s ním sice skákat nesmíte, ale díky normě IPX7 může být položen někde v jeho blízkosti. Šplouchající kapky nebo déšť mu jistě neublíží (o čemž jsme se přesvědčili na vlastní kůži).

Díky příjemným rozměrům vám tento malý reproduktor nebude překážet při turistice, na kole, nebo v cestovní tašce připravené na několikadenní dovolenou. Využívat se dá k nespočtu účelů.

JBL Clip 3

Inženýři samozřejmě počítali s tím, že nebude položený někde na stole a lidé ho budou brát na své outdoorové aktivity. Nemusíte se tedy obávat ani menších pádů případně jiných nehod. Pochopitelně však i v tomto případě platí nějaké limity. Nic není nezničitelné.

Ovládání a připojení
V jednoduchosti je krása. I touto větou by se dalo popsat to, co zažijete po prvotním vybalení z krabice. Na celém zařízení najdete pouze 5 tlačítek. Ovládání je zcela intuitivní. Na boční straně se nachází Zapnutí/Vypnutí a aktivace Bluetooth.

JBL Clip 3

Ke svému smartphonu se poprvé připojíte během několika vteřin. Pak to už reproduktor zvládá automaticky. V přední části naleznete tlačítka pro zvýšení hlasitosti, pro snížení hlasitosti a pro pozastavení/spuštění přehrávání.

Horší zprávou je, že JBL Clip 3 nepodporuje funkci JBL Conncet (která zprostředkuje přehrávání hudby na více připojených reproduktorech současně). Na druhou stranu je třeba si objektivně říci, že v cenové kategorii na úrovni 49,99 € to není žádné překvapení. Minusový bod obdržela absence 3,5 mm jack konektoru. Pokud není k dispozici Bluetooth tak máte smůlu.

JBL Clip 3

Někomu by teoreticky mohlo překážet použití micro-USB kabelu místo modernějšího USB-C. My to ale jako negativum nevidíme. Jen si ve chvíli kdy budete cestovat, nesmíte zapomenout i druhou nabíječku (pokud používáte USB-C případně Lightning). V opačném případě můžete mít problém. Doplňování "šťávy" trvá cca 3 hodiny ...

Zvuk, který vás příjemně překvapí a fantastická výdrž baterie
To nejdůležitější na závěr. Reproduktor si vybíráme především podle toho, jaká je kvalita jeho přehrávání. Ačkoli ji vnímáme všichni trochu subjektivně (podle preferencí a žánru hudby), jakmile si poslechnete JBL Clip 3 tak určitě nebudete zklamáni.

JBL Clip 3

Neříkáme to teď proto abychom vás mermomocí zlomili k nákupu. Jeho malé rozměry dokážou vyprodukovat velmi slušné a hlasité tóny, které splní vaše očekávání.

Basy nám přišly dostatečně výrazně, ale výšky byly v některých případech jemně potlačovány. Každopádně, v dané cenové kategorii budete jen velmi těžko hledat něco lépšího.

JBL Clip 3

Výhodou je také výdrž baterie. Jak jsme již uváděli výše, kapacita akumulátoru je 1000 mAh. Výrobce udává délku přehrávání na úrovni 10 hodin a my to můžeme téměř přesně potvrdit. Při redakčním testu zvládl JBL Clip 3 cca 9 hodin na jedno nabití (při střední úrovni hlasitosti).

Verdikt
Kompaktních reproduktorů najdete na trhu nespočet. Jen málo z nich však dokáže poskytnout takovou přidanou hodnotu jako právě JBL Clip 3. A není to jen tím, že výrobce má své "jméno".

JBL Clip 3

Tomuto malému zařízení předcházely dvě generace a dlouhé roky vývoje, během kterých se ho podařilo vyladit k dokonalosti. Za těch 49,99 € (běžná cena v obchodech) to tedy určitě stojí a beze strachu můžeme prohlásit, že se jedná o horký tip naší redakce! Koupě nebudete litovat.

Pošlete článek známému