Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenze JBL E15: Sluchátka s výborným zvukem a účinným odhlučněním

TouchIT

06.06.2017

Víme, co od JBL čekat. I když nemáme příliš rádi reklamní texty tupu "charakteristický JBL zvu", v tomto případě musíme dát výrobci za pravdu. Je to charakteristický zvuk a za svou tisícovku dostanete nejen dobrý zvuk, ale i účinné odhlučení. To je na úrovni konstrukce, ale ne každé in-ear sluchátko automatick znamená vysoký stupeň odhlučení. Tady si stačí špunty nasadit do uší a eliminují se běžné šumivé zvuky, například i hlasité chraplání 3,5 mm externího disku. Podotýkáme, že to všechno bez zapnuté reprodukce ze sluchátek.
Toto jsou sluchátka, jejichž zvuk se nám zalíbil bez výhrad od první chvíle.

Kábel má délku 140 mm, což je absolutně ideální na nošení s telefonem v kapse. Nebude vás tahat a vytahovat špunty z uší. Je látkový a nezamotává se, ale na druhou stranu látka přináší rušení z otírání o oblečení.  To je vlastně jediná nevýhoda sluchátek. Na použití u počítače je to bez problémů. V zimě pod bundou, která kabel přitlači o druhou část oblečení je to též v pořádku. Kabel nad oblečením je už slyšet.  Jeho šustění při chůzi a houpání se o košili budete vnímat.

Sluchátka mají silný basový projev. Navzdory tomu stále vyniknou středy a výšky. Řekněme, že výšky přirozeně méně. Zvuk je ale vykreslený dobře. Při porovnání s jinými suchátky byla na některých skladbách cítit jasné zkreslení od středu nahoru. K dispozici jsou čtyři barevná vyhotovení.

JBL E15

Hodnocení

+ dynamika zvuku, silné basy, držení v uších a odhlučení, dlouhý kabel, nezamotává se
– jemně zkreslené výšky, interference z látkového kabelu

Verdikt
JBL E15 se nám líbily nejvíc mezi kabelovými in-ear sluchátky. Mají velmi dobrý zvukový projev, interference z kabelu otirajícího se o oblečení nám nezabránila tato sluchátka doporučit a dát jim Tip redakce. 

Pošlete článek známému