infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenze: JBL E45BT a E55BT

DigitalPortal

22.12.2016

Bezdrátových sluchátek je na trhu mnoho a proto je výběr mezi nimi těžký. Rozhodně mezi zajímavé modely patří dvojice testovaných modelů od společnosti JBL – E45BT a E55BT. Jaké jsou oba dva modely a co všechno přináší?
V balení je kromě sluchátek i propojovací audio kabel, nabíjecí microUSB-USB kabel a manuály se záručním listem. Konstrukce testovaných sluchátek je na danou cenu příkladná. Kombinuje prvky praktičnosti s prvky modelů z profesionálních tříd. Obě mají pohodlný textilní most, který ani po několikahodinovém poslouchání netlačí a příjemné náušníky s koženkovým polstrováním velmi dobře přiléhají k hlavě. Též oceňujeme, že jsou oba modely plně složitelné a umožňují jednoduché přenášení i v menších taškách beze strachu, že něco ulomíme.

JBL E45BT a E55BT

Sluchátka mají nastavitelnou výšku náušníků a jejich přilnavost na hlavu je ideálně vyladěná. I když jsou oba modely plně bezdrátové, nabízí výdrž až 16 hodin v případě modelu E45BT, resp. až 20 hodin u modelu E55BT. Přítomný je též i audio konektor (avšak netradiční 2,5 mm jack), který v případe vybití jednoduše udělá ze sluchátek drátová a tak nebudete potřeba řešit připojení k nabíječce. Dalším rozdílem mezi těmito dvěma modely je velikost měniče. E45BT nabízí 40 mm měnič, díky němuž jsou sluchátka menší a nabízí lepší skladnost. E55BT nabízí 50 mm měnič, díky tomu sluchátka příjemně obepnou celé ucho a přidávají na pohodlnosti nošení.

JBL E45BT a E55BT

Na sluchátkách jsou zajímavé prvky. Na pravém náušníku je velmi šikovně vyřešené posuvné tlačítko vypínání s LED indikátorem, což je velmi praktické, protože uživatel nemusí tlačítko zapínání déle držet. Dále je k dispozici ovládání hlasitosti a přehrávání hudby či přijetí hovoru, 2,5 mm jack konektor, mikrofon a tlačitko pro přepínání mezi vícero vstupy. K zřízení totiž lze pripojit hned několik zařízení současně (např. počítač a telefon). Při telefonování je zvuk velmi čistý a příjemný, což jsme ověřili i zrealizováním audio nahrávky ze sluchátek. Trochu nás však zklamalo telefonování v exteriéru. Při realizování vícerých telefonických hovorů nás druhá strana při chůzi upozorňovala, že nám není dobře rozumět.

JBL E45BT a E55BT

Na levém náušníku je jen microUSB konektor pro nabíjení sluchátek. Nabíjení u obou modelů trvá téměř dvě hodiny, přičemž u konektoru je indikační LED dioda, která signalizuje stav nabití. Vyladění sluchátek považujeme za skutečně dokonalé. Se žádným z testovaných žánrů jsme neměli jediný problém, a to jsme na lepší zvuk nepoužili ekvalizér. V případě ručního nastavení naopak ekvalizér snížil kvalitu a nejlepší výkony tak sluchátka podávají s velmi kvalitním vstupem hudby. Pro lidi s knihovnama hudby ve formátu MP3 při nízkém bitrate tedy tato sluchátka rozhodně nejsou, protože opravdu extrémně degradují potenciál těchto modelů.

JBL E45BT a E55BT

JBL E45BT a E55BT jsou vstupní branou do světa opravdu kvalitnějšího poslouchání, což podtrhuje i vyšší cena. Za tu však dostane uživatel dokonale vyladěné modely, kterým nechybí vysoká výdrž přehrávání, jack konektor v případě vybití a možnost připojení vícero zařízení naráz. Model E45BT má doporučenou cenu 2 680 Kč (99 eur) a větší model E55BT 3 480 Kč (129 eur).

JBL E45BT a E55BT

JBL E45BT
Hodnocení: 90%
Plusy
+ Konstrukce a pohodlnost
+ Design a kvalita zpracování
+ Kvalita reprodukce zvuku
+ Plochý a odolný audio kabel
+ Možnosti hands-free, netlačí
+ Zajímavé ovládací prvky
Mínusy
– Vyšší cena za sluchátka
– Občas problémy s mikrofonem

JBL E55BT
Hodnocení: 95%
Plusy
+ Konstrukce a pohodlnost
+ Design a kvalita zpracování
+ Kvalita reprodukce zvuku
+ Plochý a odolný audio kabel
+ Možnosti hands-free, netlačí
+ Ovládací prvky, mohutné basy
Mínusy
– Vyšší cena za sluchátka
– Občas problémy s mikrofonem

Pošlete článek známému