Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenzia JBL Endurance DIVE: Konečne slúchadlá, ktoré držia v ušiach

TouchIT

26.02.2019

Sluchátka nejen na běhání a nejen za kancelářský stůl. Jak již název napovídá, s JBL Endurance DIVE se můžete nejen potápět, ale také plavat. Odolají kompletnímu ponoření do hloubky jednoho metru po dobu 30 minut. To znamená, že déšť nebo používání v bazénu jim nijak neublíží.
Konstrukce je trochu jiná než známe z běžných sluchátek. Speciální částí je uchycení samotných sluchátek kolem ucha jakož i jejich samotné spojení silně pogumovaným kabelem. Má takový tvar, aby sluchátka drželi v uchu a nevypadávali vám. Pomáhá tomu i uchycení kolem ucha. Sluchátka mají vlastní paměť s kapacitou 1 GB. Ovládají se dotykově přes pravé sluchátko. Zde si pohybem nahoru a dolů nastavujte hlasitost, jakož i režim použití interní paměti nebo propojení přes Bluetooth. Dají se použít i na telefonování a ovládání skladeb.

JBL Endurance DIVE

Zpevněný kabel kolem sluchátka, který ho zároveň drží připnutý za uchem má magnet. Po sundání z uší se část ohnutého kabelu připne ke sluchátkům a tehdy se automaticky vypnou. Tento systém se nazývá PowerHook a jde o jedno z nejlepších uchycení, jaké jsme viděli. Výrobce si dal na konstrukci celkově záležet. Připravil se také na to, aby sluchátka nepoškodila vaše uši, když se vám nějakým způsobem vytrhnou z ucha.

Pozor na to, když je budete párovat nebo necháte někde mimo ucho. Výdrž baterie je 8 hodin, což je velmi dobrá hodnota pro tento typ sluchátek. JBL Endurance DIVE nabijete na hodinu používání za 10 minut.

Výrobce myslel i na takové detaily, jako je pouzdro na přenášení. To už není látkové, ale je gumové. Když do něj dáte sluchátka mokré od vody, nebudete mít mokré nic dalšího.

JBL Endurance DIVE

Verdikt
JBL Endurance DIVE jsou unikát. Konečně někdo udělal sluchátka, která vám opravdu drží v uších, mají krytí IPX7 a jsou vhodné na skutečné plavání. Využijete je i při běhu. Dotykové ovládání nevítáme vždy s nadšením, ale zde je v pořádku. JBL udělal takové ovládání, které opravdu funguje. Už jen si zapamatovat kombinace počtu dotyků.

Výhody
+ Špičková konstrukce
+ Kvalitní zvuk
+ Síla pasivního odhlučnění
+ Přesnost dotykového ovládání
Nevýhody
- pouze 1 GB vnitřní paměti

Pošlete článek známému