infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenze: JBL Everest Elite 750NC jsou sluchátka s oceněním EISA

TouchIT

26.01.2018

JBL mnozí možná vnímali jako fajn značku, ale takové ryze technické inovace vždy zapracovali do výrobního procesu. V pořádku, nemáme výhrady. Tento high-end model je však jiný a poskytuje špičkové technologie přímo nastavitelné uživatelem. Výrobce kladl důraz na způsob vyhotovení. Takže i v tomto případě jsou sluchátka univerzální pro každého.
Nemusíte se obávat přlišného tlaku na uši, mušle je téměř celé obklopí. Vnitřní polstrování mušlí je jemné a koženkový povrch taktéž. Na to, že jde o velká sluchátka, jsou celkově značně kompaktní. To jsme si prověřili v praxi při cestě letadlem. Tam je jinak využijete na maximum a aktivně odhlučnění je výborné. Na dlouhé lety definitivně, a to i bez zapnuté hudby. 

Konstrukce je plastová a spojovací most je ocelový. Sluchátka jsou celkově lehká a nebudou příliš zatěžovat batoh. Pokud je do něj vložíte, máte možnost sklopit mušle i složit spojovací oblouk.

Sluchátka se dají použít i v režimu bez Bluetooth připojení, a to přes dodávaný audiokabel. Taktéž nemusíte sluchátka ani zapínat. To ale nedoporučujeme, zvuk je příliš plochý. Sice fungují, ale zvukově je projev úplně jinde, než by měl být, příliš zkreslený. Na levé mušli je konektor na audiokabel, se kterým se dá i telefonovat. Pravá mušle obsahuje tlačítka na úpravu hlasitosti, zapnutí, zapnutí ANC a okolního zvuku a Bluetooth plus tlačítko na pozastavení hudby a hovory.

Zkrátka, je tu plná výbava plus něco navíc. JBL Headphones je aplikace pro smartphony, díky které si můžete nastavit ekvalizér, aktualizovat firmware ve sluchátkách nebo upravit funkci multifunkčního tlačítka a zvolit mu buď přepínání Ambient (okolní zvuk) funkce nebo ANC.

JBL Everest Elite 750NC

Funkce Ambient je zajímavá tím, že přidává možnost slyšet okolní zvuky. Na výběr jsou dva stupně přes tlačítko na sluchátkách, v aplikaci jsou dostupné tři stupně. Ideální naříklad na vlakové stanici nebo na letišti. Posloucháte hudbu a uslyšíte i hlášení o zpoždění nebo jiný ruch. Ještě je tu jedna specialita a té se říká volá TruNote.

Aplikace pošle do sluchátek pípnutí, které uslyšíte a uslyší ho i mikrofony na sluchátkách. Na základě odezvy se zkalibruje zvukový projev konkrétně pro vaše uši, tva hlavy a to, jak máte sluchátka nasazená. 
Zvukově při zapnutém ANC hrají špičkově. To je něco, co musíme uznat a jak vidět, resp. slyšet, technologie JBL Pro Audio není jen trik. Sluchátka zvládnou mohutný basový projev, ale nepotřebujete nijak zvlášť upravovat skladby ekvalizérem. Tak jak hrají jsme s nimi byli spokojeni a to se až tak často nestává.

Hodnocení
+ lehká konstrukce,
+ měkké náušníky,
+ ANC technologie,
+ JBL Pro Audio,
– kvalita zvuku bez ANC

Verdikt
Sluchátka JBL Everest Elite 750NC mají mezinárodní ocenění EISA Award jako nejlepší produkt roku v kategorii sluchátek. To mluví samo za sebe. Jsou výborné po zvukové i po konstrukční stránce. Škoda jen nesprávně nastaveného zvuku s vypnutou funkcí ANC.

Pošlete článek známému