Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenze: JBL Horizon

DigitalPortal

08.07.2015

JBL má v portfoliu zajímavý produkt. Radiobudík a reproduktor v jednom? Ano, to je Horizon, který je zajímavým doplňkem do domácností díky funkcím a designu, který se velmi dobře hodí na noční stolek. Čo všechno přináší?
Líbí se nám pěkný kruhový desplay se zobrazeím času a data, který je na přední straně spolu s dvojicí 5 Wattových reproduktorů. Display zobrazuje nejen datum, ale i aktivovaný Bluetooth, budíky a FM rádio, u kterého uživatel vidí jeho aktuální frekvenci, hlasitost nebo zvonění. Monochromatický display se automaticky přizpůsobuje světelným podmínkám místnosti. Ocenili bychom však možnost manuální úpravy, když nejsou vždy v noci z větší dálky čitelný hodiny.

JBL Horizon

Všechna tlačítka na horní straně jsou gomová, stejně jako celé plastové zpracování, potáhnuté gumou. Je tu 12 tlačítek příjemných na dotek. Jsou to ovládací tlačítka hlasitosti, Bluetooth připojení nebo párování, budík a dvě šipky na nastavení. Je tu i tlačítko "Snooze", které kromě vypnutí budíku lze použit na zapnutí kruhového světla na zadní straně reproduktoru. Jeho intenzita je dostatečně silná na to, aby nahradilo lampičku na nočním stolku. .

JBL Horizon

Kromě tlačítek pro regulaci hlasitosti se tu nachází tlačítko pro zapnutí/vypnutí FM rádia, u kterého jsou tlačítka pro přeladění stanice. Ty fungují i jako ovládání skladeb. Bluetooth lze zapnout nebo vypnout samostatným tlačítkem na horšní straně reproduktoru, přítomné je též tlačítko pro aktivaci nočního režimu, u kterého lze nastavit, jak dlouho má být režim zapnutý v rozsahu od 5 do 90 minut.

JBL Horizon

Přítomná jsou i dvě nezávislá buzení, což znamená, že uživatel může sdílet jedno společné zařízení, kde lze nastavit dva různé časy buzení. Nechybí ani FM rádio či možnost nastavení různých zvuků u budíku, mezi které patří rádio. Za velmi dobré a praktické řešení považujeme záložní baterii, která přijde vhod v případě výpadku elektrického proudu.

JBL Horizon

Díky možnosti připojení zařízení jako je smartphone a tablet přes Bluetooth, lze používat Horizon i jako Bluetooth reproduktor. Kvalita přehrávaného zvuku je velmi dobrá, porovnatelná s přenosným reproduktorem JBL Charge II, v kvalitě jsou však i rozdíly. Kvalitní zvuk nabízí Horizon zejména při nižší hlasitosti, optimálně na úrovni 6-9, u nichž jsou basy dostatečně silné, s narůstající hlasitostí od úrovně 12 až po maximální úroveň 16 se basy pomalu vytrácí.

JBL Horizon

Za výhodu považujeme vyrovnaný zvuk při optimální hlasitosti, kdy nezáleží na přehrávaném hudobním žánru. Stejně dobře zní rocková hudba Avril Lavigne, R&B Rihanny, rap od Kontrafaktu, nebo taneční hudba Kylie Minogue. Přenos přes Bluetooth je stabilní, dosah signálu po panelákovém bytě je cca 12 metrů, problém mu nedělá ani několik stěn. V případě potřeby lze připojit reproduktor i audio kabelem.

JBL Horizon

Reproduktor kromě velmi dobrého zvuku nabízí praktickou doplňkovou funkci - dva USB porty na levé straně s výstupným proudem 1A, pomocí kterých lze nabíjet mobilní zařízení, ať už jde o smartphony, tablety nebo powerbanky. Zároveň s ním lze ušetřit dvě místa v zástrčce. Produkt je dostupný v elegantní černé nebo bílé barvě.

JBL Horizon

Co všechno teda JBL Horizon nabízí? Už z recenze je jasné, že toto není obyčejný budík. Nelze ho porovnávat ani s bežně dostupnými budíky na trhu, které kromě hodin a buzení nabídnou analogové ladění stanic FM rádia a chrčící zvuk. Na rozdíl od těchto běžných budíků nabídne JBL Horizon za cenu 2 890 Kč daleko víc. Nabízí dvě nezávislá buzení, světlo jako náhradu za stolní lampu na nočním stolku a též výbornou funkci v dnešní době - dva USB porty na nabíjení mobilních zařízení.

JBL Horizon

Uživatel ocení kvalitní reprodukci zvuku u bezdrátového přenosu přes Bluetooth nebo možnost přímého propojení přes audio kabel a FM rádio s pamětí na pět stanic ve frekvenčním rozsahu 87 – 108 MHz. I když je budík vyroben z plastu, je potažený gumovým povrchem příjemným na dotek. Lze produktu něco vyčítat? Snad jen horší čitelnost hodin při větší vzádlenosti, někteří by možná uvítali RDS paměť na uložení více stanic rádia.

Díky mnohým funkcím a designu uděluje redakce DigitalPortal.sk produktu JBL Horizon ocenění Inovace
JBL Horizon

Plusy
+ Kvalita provedení
+ Zajímavý design
+ Reprodukce zvuku
+ USB porty na nabíjení
+ Přítomný Bluetooth
+ Dvě nezávislá buzení
+ Záložní batere, světlo

Mínusy
– Absence funkce RDS
– Jas displaye nelze nastavit manuálně

Pošlete článek známému