infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenzia JBL Live500BT: Oceníte ako hlavné multimediálne slúchadlá

TouchIT

09.12.2019

Inovovaná série s rychlým nabíjením a výdrží až 30 hodin. Sluchátka na hlavu s velkými 50 mm měniči poskytnou detailní zvuk. Vhodné jsou i na přenášení, protože se dají snadno složit. Nejen otočením mušlí o 90°, ale také sklopením v oblasti spojovacího mostu.
Spojovací oblouk je potažený látkou, stejně tak je látkou potažeý i audio kabel. Ten lze odpojit a nemusíte ho používat. Na druhou stranu máte jistotu, že se budou dát sluchátka použít kdykoliv. Jejich výdrž je sice 30 hodin na jedno nabití, ale nejste odkázáni jen na bezdrátový přenos. Propojení audio kabelem umožňuje i telefonování, stejně jako při spojení přes Bluetooth.

Live500BT podporují spojení se dvěma zařízeními. S oblibou tedy využíváme spojení s počítačem a smartphonem. Hudba z počítače a telefonní hovory po telefonu. Tímto způsobem nepřijdete o příchozí volání. Využití je ale i při spojení s tabletem pro shlédnutí filmů a telefonem pro hovory.

JBL Live500BT

Měkké náušníky netlačí a oválný tvar umožní lepší dosednutí na hlavu. Jejich tlak je mírně silnější než u modelu od Sennheiser, ale ne dramaticky silnější. Takže máte možnost nosit sluchátka více hodin bez rizika bolesti hlavy z nadměrného přítlaku. Škoda jen slabšího odhlučnění vlastní reprodukce. Při vysoké hlasitosti bude okolí slyšet vaši reprodukci.

Ovládání je na pravé mušli a tlačítka jsou umístěna tak, abyste je snadno nahmatali. Máte pod kontrolou hlasitost, hudbu i hovory, navíc ale také dva režimy, a to Ambient Aware a TalkThru. Přepínáte se mezi nimi jedním tlačítkem postupně. Nejprve se aktivuje režim, který pomalu ztiší hudbu a přes mikrofony zesílí zvuky kolem vás. Druhým stiskem se hudba dostane na vyšší hlasitost, ne však původní. Stále uslyšíte i okolní zvuky. Opětovným stisknutím tlačítka se vypnou tyto režimy a reprodukce se postupně vrátí k původní hlasitosti a z mikrofonů neuslyšíte okolí. Je to velmi efektní a přepínání vás bude bavit.

Hudebně jsou na tom sluchátka velmi dobře, dynamiky modelu od Sennheiseru však nedosahují. Jsou ale o polovinu levnější. Získáte silné basy a velmi detailní středy a výšky. Bez přímého srovnání s nejdražším modelem v testu by toto byly nejlépe hrající sluchátka. Ocenili jsme i rychlé nabíjení, když za 15 minut získáte 2 hodiny reprodukce.

JBL Live500BT

Verdikt
JBL Live500BT oceníte jako hlavní multimediální sluchátka. Extra výdrž 30 hodin je jeden z hlavních faktorů rozhodujících ve prospěch tohoto modelu. Kvalitní zvuk a možnost použítí s kabelem je další výhoda. Nakonec i ambientní zesílení se nám líbilo. Nemusíte sluchátka sundávat z uší.

Výhody
+ Látkový potah a skládatelnost
+ Rychlé nabíjení
+ Ambient režim
+ Detailnost zvukového projevu

Nevýhody
- Basy by potřebovaly ještě více dynamiky

Pošlete článek známému