Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenzia JBL Live650BTNC: Zvuková klasika

TouchIT

14.07.2020

Sluchátka, která vás potěší prémiovým zvukem a celkovým pohodlím během používání. Výrobce i letos připravil nástupce své zaběhlé série. My jsme rádi, že původní typy prvků zůstali a máte tak pevné sluchátka i na cestování. V balení je i ochranný pytlík, nemusíte se obávat jejich přenášení.
Náušníky jsou oválné a kompletně ukryjí vaše uši. To je jen část odhlučnění, zde si totiž můžete zapnout i aktivní odhlučnění. Funguje velmi dobře. Dokonce i zvuk byl živější, dokud byla tato funkce aktivní. Nám se líbí koncept sluchátek, které jsou aktivní, ale dají se použít i jako běžné kabelové. Tím odpadá starost o nabití baterie. Ta se nabíjí přes microUSB konektor (ano zde už bychom USB-C očekávali). Na výběr jsou vlastně celkem čtyři režimy používání. První je úplný, a to přes Bluetooth a s ANC. Tehdy vydrží přehrávání hudby po dobu 20 hodin. Vypnutím ANC prodloužíte výdrž baterie o 10 hodin. Třetí režim je pasivní, připojením audiokabelu, který máte v balení. Poslední je režim s audio kabelem a aktivováním funkce ANC.

K sluchátkům můžete připojit najednou dvě zařízení Bluetooth a přepínání mezi nimi funguje výtečně. Stačí pustit hudbu z druhého zdroje a okamžitě se přepne přehrávání. Stejně tak se aktivuje příchozí hovor, pokud posloucháte hudbu z tabletu nebo notebooku.

JBL Live650BTNC

Konstrukce je pevná, převážně plastová ale zesílená ocelovým obloukem. Náušníky jsou jemné a příjemné. Používají materiál umělé kůže a není v něm ani vysloveně teplo. Tedy za předpokladu, že nejste na přímém slunci.

Tlumení okolních hluků je výborné. JBL s tím má zkušenost a sluchátka jsou výborné na cestování, ale i do kanceláře. Zvuk klimatizace a jiných monotónních ruchů tím téměř úplně eliminujete. ANC se dá nastavit i přes mobilní aplikaci, velký užitek vám ale nepřinese. Vše si nastavíte přes ovládací prvky na pravé mušli. Jsou zde tlačítka na párování, ovládání hudby, hovorů a nastavení hlasového asistenta. Pokud je ve vašem smartphonu dostupný, stačí klepnout na levou mušli a aktivuje se. Nám se líbilo i to, že za 15 minut nabíjení je nabijete na dvě hodiny použití.

Zvukově jsou velmi dobré, a to celkovým vyvážením přednesu. Basy jsou silné a zároveň hlubší a dynamické. Středy a výšky jsou velmi jasné, ale na úrovni, která je nestaví nepřirozeně nad nízké tóny.

JBL Live650BTNC

Výhody
+ Pevná konstrukce
+ Párování s 2 zařízeními najednou
+ Odhlučnění přes ANC

Nevýhody
- Ještě stále je zde microUSB konektor

Verdikt
JBL Live650BTNC jsou zvuková klasika. Aktivní odhlučnění a výborný zvuk je to co reálně potřebujete. Výrobce přidává možnost párování dvou zařízení přes Bluetooth najednou. Funguje na jedničku. Škoda jen nabíjení přes microUSB konektor.

Pošlete článek známému