Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenzia: JBL Pulse 4 / Efektný dizajn s výborným zvukom

PC Revue

15.11.2019

To, že jsou bluetoothové reproduktory JBL mezi uživateli oblíbené, není třeba zdůrazňovat. Pro ty, kterým nestačí kvalitní a výkonný zvuk, je zde řada Pulse, který přidává i světelné efekty. A nutno dodat, že novinka Pulse 4 to bere, jak se říká, "z gruntu". Celý reproduktor má tentokrát vřetenovitý tvar a je zhotoven z průhledného akrylátu, pod kterým se ukrývá světelná část, takže světelné efekty si nyní můžete užít v rozsahu 360°. Jednotnost narušuje pouze logo JBL vpředu a krátký výřez z druhé strany nesoucí konektor USB-C a indikační LED proužek nabíjení. Oba konce jsou tvořeny pasivními zářiči.
Vypadá to velmi efektně a hned vás napadne otázka: "Jak to může hrát?" I mně to napadlo, když jsem Pulse 4 viděl poprvé. Pravda však je, že vývojářům se podařil husarský kousek a reproduktor nejen dobře vypadá, ale také dobře hraje. Neobvyklá konstrukce nemá na kvalitu zvuku žádný vliv a zvuk je srovnatelný s ostatními modely výrobce. Reproduktor je jasně mířený především na mladou klientelu, která si na různé světýlka a blikadla potrpí. V honbě za čistým tvarem bylo samozřejmě třeba udělat určité změny.

JBL Pulse 4

Ovládání se přesunulo na vrchní pogumovaný prstenec, kde v rozsahu 120 ° najdete tři skupiny tlačítek (zapnutí a párování, přepínání světelných efektů a připojení k PartyBoost) a trojici tlačítek přehrávání a hlasitosti. Stejně jako jeho generační kolega Flip 5 podporuje i tato novinka funkci PartyBoost pro propojení více reproduktorů do režimu párty nebo dvojice reproduktorů do stereofonního módu. Nový systém s vyšším dosahem však není kompatibilní se starším JBL Connect+. Oproti starším modelům zde už nenajdete audiovstup ani funkci hands-free. Nový konektor USB-C je však vodotěsný a celé zařízení má certifikaci IPX7, takže vydrží 30 minut pod vodou v hloubce 1 m.

Kvalita zvuku JBL Pulse 4 je vynikající. Reproduktor poskytuje vyvážený zvuk, který zbytečně nepřeceňuje basy jako mnoho jeho konkurentů. V místnosti je basů dostatek a pro ty, kteří chtějí ozvučit celou louku, jsou určeny výkonnější modely. Výkon je více než dostačující a basová reakce klesá s vyšší hlasitostí, protože malý basový reproduktor jednoduše nedokáže držet krok s objemem. Životnost baterie je se zapnutými světelnými efekty asi 12 hodin přehrávání, což je stejné jako v případě loňského Pulse 3. Pro někoho to může být zklamání, na druhé straně 12 hodin by na párty stačit mělo. Světelné efekty však lze vypnout a tím výdrž baterie prodloužit. Baterie má kapacitu 7260 mAh a nabíjí se téměř 4 hodiny. Na to je třeba před párty myslet.

JBL Pulse 4

Papírově je JBL Pulse 4 pouze trochu vylepšený oproti předchozí generaci Pulse 3. Největší změna je fyzický vzhled, který poskytuje větší plochu pro světelnou show a vypadá, jako byste drželi pohár se světlem. Daní za jedinečný vzhled je absence mikrofonu a 3,5 mm vstupního konektoru. Ale pokud hledáte párty reproduktor, nádherné světelné efekty a výborný zvuk, tak vás určitě přesvědčí. Světelné efekty lze přepínat nebo vypnout tlačítkem nebo podrobněji konfigurovat pomocí mobilní aplikace.

Verdikt: Unikátní design a výborný zvuk.

Model: JBL Pulse 4, bluetooth verze 4.2, A2DP V1.3, AVRCP V1.6, výstupní výkon: 20 W (RMS), typ baterie: lithium-iontová polymerová 7260 mAh, nabíjení 3,5 hod., Rozměry (š × h × v): 96 × 96 × 207 mm, hmotnost: 1260 g

Hodnocení:
+ Design, zvuk, odolná konstrukce, ovládání
- Nemá 3,5 mm vstup

Zvuk: 98
Výbava: 95
Ovládání: 100
Provedení: 100
Celkově: 98

Tip redakce: Unikátní dizajn

Pošlete článek známému