infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenze JBL Pulse 4: Je ojedinělým reproduktorem tohoto formátu na trhu

TouchIT

15.04.2020

Reproduktor, který se konkurence snaží napodobit, ale JBL má stále vedoucí postavení na trhu. Světelný reproduktor je pořádně vylepšený a teď máte LED osvětlení takříkajíc v HD rozlišení. Je vynikající a je radost se na něj podívat. Reproduktor je zajímavý právě 360-stupňovým osvětlením. Vhodné je zároveň jako noční efektová lampa, pokud se bojíte usínat potmě, nebo chcete uklidňující světlo na oddych.
Reproduktor se používá nastojato, ve spodní části je basový měnič, v horní je hlavní měnič s průměrem 57 mm. Ovládací prvky jsou po obvodu válce ve vrchní části. Jsou tu tlačítka na zapnutí, ovládání Bluetooth, hlasitosti hudby a světelných efektů. Základní skladbu efektů, teda pěti stylů, nastavujete přímo pomocí tohoto tlačítka. Respektive přepínáte mezi nimi. V aplikaci JBL Connect si přizpůsobujete barvy těchto efektů, nebo si můžete vyfotit scénu před vámi a použijí se barvy zachycené na fotografii.

S nastavením si můžete dostatečně pohrát, je tu ale i možnost připojit reproduktor k ostatním a vytvořit tak zvukový řetěz (funkce PartyBoost). Též se dá vytvořit stereo režim a rozdělit tak dva reproduktory na levý a pravý stereo kanál. Když vás bude osvětlení rušit, dá se vypnout. LED světlo však slouží i jako informační prvek při zapnutí a vypnutí reproduktoru, oznámení párovacího režimu nebo připojení k zařízení.

JBL Pulse 4

Ocenili jsme i nabíjení pomocí konektoru USB-C. Na nabití 7260 mAh baterie budete potřebovat 3,5 hodiny. Potřebujete na to ale nabíječku s výkonem 15 W. Smysl pro detail a dizajn ukázal výrobce na světelném prvku zobrazujícím nabíjení.

Po zapojení do zdroje energie se kapacita akumulátoru zobrazí i přes světelný LED systém. Perličkou je, že pokud máte takových reproduktorů víc a zatřesete s nimi v blízkosti jiných, světelné efekty se zesynchronizují.

Reproduktor stojí stabilně a poskytne skutečně silný zvukový zážitek. To i navzdory tomu, že nemá takovou výbavu měničů jako jiné reproduktory od tohoto výrobce. Vzhledem na to, je zvuk překvapivě dobrý.

JBL Pulse 4

Nekupujete si jen světelné efekty, ale i jistou kvalitu zvuku. Dynamika basů by mohla být místy lepší a nízké tóny méně pronikavé. Jsou to detaily a v zásadě není reproduktoru co vytknout.

Výhody
- Kvalita LED podsvícení
- Funkce PartyBoost a vytvoření stereo režimu
- Zvukový projev
- Voděodolný i na ponoří
Nevýhody
- Mírně pronikavější výšky

JBL Pulse 4 je ojedinělým reproduktorem tohoto formátu na trhu. Vlastně nic lepšího na trhu není a takový LED světelný systém má využití nejen při hudbě, ale i jako relaxační prvek. V oblasti zvuku bychom doporučili mírně stáhnout sytost výšek, jinak jsme byli spokojení.

Pošlete článek známému