Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenzia JBL Quantum 400: Slúchadlá s vylepšeniami

TouchIT

04.03.2021

Sluchátka Quantum 400 se vešly ještě do cenové kategorie do 3000,- Kč a ve srovnání s modelem Quantum 200 přinášejí několik vylepšení.
Konstrukce je z plastu, působí však o něco prémiovějším dojmem. Je to dáno i rozměrově větším mostem přes hlavu. Náušníky z paměťové pěny zajišťují komfort při používání sluchátek.

Sluchátka nabízejí i jednoduché světelné efekty, jako je podsvícené a blikající logo JBL. Výklopný mikrofon se aktivuje ve vyklopené pozici a automaticky se vypne, když ho vrátíte do původní pozice. Na levém sluchátku se však nachází tlačítko, které umožňuje zapnout a vypnout mikrofon i v jeho aktivní pozici.

Je to užitečná vlastnost, kterou oceníte během hraní. Rovněž je k dispozici kolečko pro regulaci hlasitosti a druhé kolečko, které reguluje hlasitost hry vzhledem ke komunikaci s ostatními hráči např. přes službu Discord. Tuto funkci jsme v minulosti využívali i v případě ostatních sluchátek a považujeme ji za přidanou hodnotu, pokud hrajete s ostatními hráči a komunikujete s nimi.

JBL Quantum 400

JBL Quantum 400 se k počítači připojují pomocí USB kabelu. V balení je také kabel s 3,5 mm jackem pro připojení k herním ovladačům nebo mobilním zařízením. Díky připojení přes USB můžete využívat počítačový software JBL QuantumENGINE. Ten nabízí ekvalizér, nastavení podsvícení, zapnutí a volbu prostorového zvuku či aktualizaci firmwaru sluchátek.

V této souvislosti dáváme do pozornosti zejména dva režimy prostorového zvuku. K dispozici je DTS Headphone: X 2.0 a také JBL QuantumSURROUND, který nabízí až 7.1 kanálový prostorový zvuk. Samozřejmostí je možnost používat sluchátka v tradičním stereo režimu a každý z těchto režimů má své výhody pro jednotlivé způsoby používání sluchátek - ať už jde o poslech hudby, hraní her nebo sledování filmů.

JBL Quantum 400 mají 50 mm měniče, v tomto směru jsou sluchátka identická s modelem Quantum 200. Jejich přidanou hodnotou je více funkcí, zmínili jsme je v textu - všechny z nich považujeme za reálnou přidanou hodnotu, kterou využijete při hraní. Ať už jde o režimy prostorového zvuku, ekvalizér, dedikované tlačítko pro ztlumení mikrofonu nebo regulaci hlasitosti hry v poměru ke komunikaci přes Discord nebo jinou službu.

Související produkty

Pošlete článek známému