infoinfo
Vážení zákazníci, 31.5.2024 probíhá v našem skladu inventura. Vaše objednávky budou odeslány nejdřív 3.6.2024. Děkujeme za pochopení.
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenze: JBL T450 a T450BT

DigitalPortal

12.12.2016

JBL, který se zaobírá audio příslušenstvím rozšiřuje portfolio sluchátek o modely z levnější série T a představil několik novinek. Mezi nimi jsou i dva námi testované headsety – kabelová verze T450 a bezdrátový model T450BT. Jaké jsou oba modely a co všechno přínáší?
V balení jsou kromě sluchátek i manuály, záruční list a bezpečnostní pokyny. Takový obsah balení platí pro levnější verzi  T450. V balení bezdrátové verze T450BT se navíc ukrývá krátký microUSB kabel pro nabíjení. Design je velmi jednoduchý a prémiovější materiály tu nejsou. To však nebereme jako mínus, protože JBL má zpracování na jedničku. Konstrukce je dostatečně tuhá a robustní, aby sluchátka vydržela i hrubější zacházení v přeplněném batohu. Konstrukce je uzpůsobená na cesty, protože jsou náušníky skladací a tak se dají jednoduše přenášet.

JBL T450BT

Sluchátka mají nastavitelnou výšku náušníků a jejich přilnavost na hlavu je ideálně vyladěná. Výhodou je, že nepadají ani při sportovních aktivitách či v předklonu při zavazování tkaniček, kdy většina sluchátek selže a jejich most sjede k čelu. Sluchátka však ani při delším poslouchání netlačí, nejsou nepříjemná, nepotí se v nich uši a sedí výborně. Na modelu T450 s audio kabelem, který má délku 1,5 metru, je vestavěné ovládací tlačítko s integrovaným mikrofonem pro realizaci hovorů bez nutnosti vytahovat teleon z kapsy.

JBL T450BT

Bezdrátový model však nabízí víc tlačítek. Je tu vypínač, který po dvou sekundách držení zapne nebo vypne sluchátka, dále je tu ovládání hlasitosti a tlačítko pro pozastavení hudby nebo přijetí hovoru, jelikož v modelu nechybí zabudovaný mikrofon. Z konektorové výbavy je přítomný jen microUSB, který slouží k nabíjení. Jelikož jsou sluchátka T450BT přizpůsobená především na cesty, ocenili bychom přítomnost 3,5 mm vstupu na audio jack, protože některé přehrávače nemají Bluetooth, ale na druhou stranu, majitelé těchto přehrávačů mají k dispozici model T450.

JBL T450BT

Taktéž v případě vybití integrované baterie nemůže uživatel poslouchat hudbu, ale tu třeba dodat, že takových případů asi mnoho nebude, protože výdrž baterie je až 11 hodin. T450BT má též nenápadnou modrou LED diodu, která indikuje párovací mód (který se automaticky zapne, pokud se do pěti sekund od zapnutí nepřipojí žádné zařízení). Dále detekuje i stav nabíjení (bliká při vybitém akumulátoru, svítí při nabíjení a zhasne při kompletním nabití) a též i to, zda jsou připojená k zařízení. K sluchátkům lze naráz připojit jen jedno zařízení, přičemž výdrž baterie se pohybuje kolem 11 hodin na jedno nabití.

JBL T450BT

Kvalita zvuku nás však opravdu velmi překvapila. Na začátku testu jsme si mysleli, že musíme mít na hlavě sluchátka z vyšší cenové kategorie. JBL T450 i T450BT disponují 32 mm měniči s frekvenčním rozsahem 20 – 20000 Hz. Sluchátka však mají vlastnost, kterou výrobce nazýva Pure Bass a zaručí posluchači opravdu hluboké a čisté basy. Basové podání je výborné a jeho sladění s výškami je na danou cenovou kategorii nadprůměrné. Slucátka se nedají zařadit k poslouchání určitého žánru. Bez zásahů a uprav ekvalizéru sluchátka podávají velmi dobrý výkon, ať už hraje elektronická či taneční muzika, hip-hop, rock nebo metal. 

JBL T450BT

JBL T450 i dražší T450BT jsou vhodnými kandidáty na koupi v této cenové kategorii a i přes malé nedostatky, jako je absence 3,5 mm audio jack vstupu u T450BT, je můžeme doporučit. Chválíme kvalitní konstrukci a design, jelikož jsou sluchátka dostupná v několika barevných provedeních. Oceňujeme, že skvěle drží na hlavě a nepadají, líbí se nám výborné zvukové podání i technologie Pure Bass. Ceny kolem 800 Kč (30 eur) za drátovou verzi T450 a 1 350 Kč (50 eur) za bezdrátovou verzi T450BT z těchto sluchátek dělají opravdu zajímavou nabídku pro mnohé zákazníky a mohou být vhodným dárkem pod stromeček. 

Hodnocení: 90%
Plusy
+ Velmi dobře nastavená cena
+ Design a kvalita zpracování
+ Kvalita reprodukce zvuku
+ Plochý a odolný audio kabel
+ Možnosti hands-free, netlačí
Mínusy
– Kvalita reprodukovaného zvuku záleží na přehrávači

Pošlete článek známému