Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenzia JBL Tune 500BT: Bezdrôtové slúchadlá za vynikajúcu cenu

TouchIT

28.03.2019

Bezdrátová sluchátka s přítlakem na uši. Jsou téměř identické s modelem JBL Tune 500. Ty mají jen kabelové připojení a jsou o 20 eur levnější.
JBL Tune 500B mají 32 mm měniče, takže nezakryjí celé ucho. Přítlak je tak akorát, troufáme si tvrdit, že i pro citlivějších uživatele. Z nošení vás nebude bolet hlava, zároveň dobře drží na hlavě. Nijak se neposouvají ani nepadají.

Konstrukce je kompletně plastová. To má pozitivní vliv na hmotnost, ale zároveň to nabádá k opatrnosti během používání nebo přenášení. Výrobce zjednodušil přenášení a kromě kloubu nad mušlemi umožnil jejich otočení o 90 °. Náušníky na mušlích jsou jemné, překryté tenkou vrstvou koženky, stejně tak i spodní část spojovacího oblouku.

Ovládání je soustředěno na pravou mušli. Je zde trojice multifunkčních tlačítek na ovládání hudby, hlasitosti a hovorů a samostatné tlačítko pro zapnutí případně párování s Bluetooth. Sluchátka můžete spojit s dvěma zařízeními najednou, například počítačem a smartphonem. Příchozí hovor přeruší přehrávání z notebooku a přepne sluchátka na smartphone, abyste je mohli využít k telefonování.

JBL Tune 500BT

Sluchátka mají ladění JBL Pure Bass, které jim dává velmi dobrou reprodukci. Jisté nepřesnosti bychom zde mohli najít, ale jsou zanedbatelné. A pokud bychom je měli porovnat s modelem od Sony, byl by to nevyrovnaný souboj. Tam je totiž zvuk pozitivně ovlivněn technologií ANC, která celkově zlepšuje reprodukci hudby, ačkoli by teoreticky neměla mít vliv.

Model od JBL má velmi dobrou dynamiku basů. Jsou měkké a poddajné, žádné tvrdé produkování nízkých frekvencí. Zřetelně jsou reprodukovány středy a výšky. Vlastně v této třídě vedou kvalitou zvukového podání obecně. Na jedno nabití vydrží do 16-ti hodin. Nemají aktivní odhlučnění a tak zde není tak velký nápor na vytížení baterie. A když se vám vybijí, stačí je dát na 5 minut nabíjet a můžete až hodinu poslouchat hudbu.

Verdikt
JBL Tune 500B je náš cenový tip. Sluchátka s Bluetooth za vynikající cenu. Mají vynikající podání basů, ale až na téměř zanedbatelné detaily hrají opravdu dobře. Doporučujeme je každému, kdo chce tento typ sluchátek na uši.

Výhody
+ cena
+ Basový projev
+ Zvuk celkově
+ Párování na dvou zařízeních současně

Nevýhody
- pro někoho plastová konstrukce

JBL Tune 500BT

Pošlete článek známému