Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenzia JBL Tune 750BTNC: Silný basový zážitok a pohodlné nosenie

TouchIT

11.06.2020

Zde je silný basový zážitek a pohodlné nošení. Výrobce myslel i na výdrž baterie. To oceníte zejména při dlouhodobém nošení. Konstrukce je plastová a sluchátka mají díky tomu optimální hmotnost 220 gramů. Využívají mechanismus zavěšení mušlí podobně jako jiná sluchátka této značky. Dají se korigovat vertikálně a dobře sednou na uši.
Polstrování je měkké a slouží jako utěsnění. Je to vhodný doplněk k aktivnímu potlačení okolního hluku. Tuto možnost si můžete zapnout samostatným tlačítkem na pravé mušli. Ovládací prvky jsou vlastně všechny na pravé mušli, a to včetně konektoru microUSB k nabíjení sluchátek.

Kromě toho je zde tlačítko na vypnutí a párování zároveň a trojice tlačítek na přesun mezi skladbami nebo úpravu hlasitosti a pozastavení hudby. Přes sluchátka se dá i telefonovat.

JBL Tune750BTNC

Na výběr máte několik režimů, jak je používat. Využít se dá kompletně bezdrátový přenos přes Bluetooth i s ANC nebo s vypnutým ANC. A pak je tu propojení přes audio kabel, ale můžete mít zapnutou funkci aktivního odhlučnění. Pokud se vybijí úplně, stále se dají použít jako běžná kabelová sluchátka.

Při jejich výdrži jsme na nabíjení nemuseli myslet často a pokaždé je nabíjeli jen tolik, kolik jsme mohli. Tímto systémem byly vždy připraveny. V našem případě bylo třeba jednou za pár dní myslet na jejich alespoň částečné nabití.

Zvukově jsou výborné. Celkové dynamice pomáhá technologie JBL Pure Bass, která je již v případě tohoto výrobce legendární. Soustřeďuje se na nízké tóny, avšak tak aby byla zachována celková rovnováha zvuku. Basy jsou výborné a střední tóny rovněž.

Příznivci elektronické hudby si vychutnají všechny náležité detaily. Produkce zvuku je tak detailní, až je tu zčásti cítit jemně prostorový efekt. Není silný a je to dobré podání stereo zvuku. Z hlediska zvuku jsou výborné, vhodné i na vlastní úpravy ekvalizérem bez nežádoucích rezonancí. A nakonec tradiční pozitivum, připojit je můžete ke dvěma zařízením současně.

JBL Tune750BTNC

Výhody
+ Skládací konstrukce
+ Výborný zvuk
+ Rozložení ovládacích prvků

Nevýhody
- Menší vlastní odhlučnění

Verdikt
JBL Tune 750BTNC zaujmou dlouhou výdrží na baterii, dají se ale používat i bez nutnosti je napájet, a to přes audio kabel. Aktivní odhlučnění je výborné, stejně tak i konstrukce. Vhodné jsou na celodenní nošení.

Pošlete článek známému