infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenzia JBL TUNE205BT: Výborná sluchátka s uchycením na krk

TouchIT

19.09.2018

Ne každý si chce do zvukovodu vecpat silikonový návlek. Jsme rádi, že sluchátka do uší, jak je známe z minulosti nebo několik málo modelů ještě stále existují. Nejsou o nic ochuzené a jsou bezdrátové s umístěním kabelu za krk. Používají osvědčený systém JBL, ovládací prvky a baterie jsou oddělené. Díky tomu se vám některé ze sluchátek nebude vytahovat z ucha kvůli zatížení kabelu. Upozorňujeme ale na to, že tento typ sluchátek nebude držet v uchu každému. Po založení vám mušle můžou vypadnout bez toho, abyste udělali jakýkoliv pohyb. Výrobce je nabízí v pěti barvách.
Ovládání umožňuje upravit hlasitost, přeskakovat skladby, přijmout a ukončit hovor. Samostatná část na ovládání je vedena z pravé mušle. Bližší k levé mušli je na kabelu beterie. Nabíjí se přes microUSB konektor, který je umístěn na části s tlačítky. Tedy ne přímo u baterie. I přes to všechno jsou sluchátka lehoučká. Jsou celá z plastu a tak nic výrazně nezvyšuje hmotnost. Kabel je plochý a je odolný vůči zamotávání. Sluchátka se dají nosit složená na krku, pokud je ale vložíte do kapsy, nebudou zamotaná.

Na nabití potřebujete necelé dvě hodiny a vydrží hrát do šesti hodin. Je to v tomto typu sluchátek standardní výdrž. Pro mnohé nebude limitem. Na poslech při cestování nebo při práci je 6 hodin dostatečný čás. Při intenzivnějším poslechu je třeba nabíjet každý den. Tím, že mušle nejsou úplně bezdrátové je tu zhruba 1,5 až 2-násobný čas výdrže. Z našeho pohledu jsou univerzálnější na používání a zároveň mají minimálně zlomkovou cenu.

JBL Tune 205BT

Zvukově nás příjemně překvapila, občas jsme měli pocit mírně zastřeného zvuku v oblasti středů a výšek. Ty jsou ale jinak dostatečně zřetelné, basy stejně tak. Sluchátka mají technologii Pure Bass od JBL, a tak jsou basy vhodně reprodukované k ostatním složkám frekvenčního spektra.

Výhody
- vyhotovení mušlí
- plochý kabel
- oddělená baterie a ovládání
- Pure Bass

Nevýhody
- mírně zastřené středy a výšky
- někomu mohou vypadávat

Verdikt
JBL TUNE205BT jsou výborná sluchátka s úchycením za krk. Není třeba si je vecpat do zvukovodu. To mnohé potěší, pozor ale na to, že nemusí tím pádem každému držet. Cena do 50 eur je vynikající, chválíme dlouhou výdrž a i přes malé výhrady i kvalitu reprodukce.

Pošlete článek známému