Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Recenzia JBL TUNE600BTNC: Sluchátka s dlouhou výdrží na baterii

TouchIT

11.09.2018

Sluchátka s aktivním potlačením hluku. To se nám líbí a funguje to výborně. Kromě toho jsou to pohodlná sluchátka, která nezaberou příliš místa. Jsou ideální na cestování a přesně v takovém stylu je výrobce zkonstruoval. Budou ladit k vašemu stylu, jsou totiž dostupná ve čtyřech barvách.
Jsou z plastu, což nám subjektivně překáželo. Mají dostatečnou pružnost a při běžném používání je nezlomíte. Přenášení je zjedodušené možností složení v kloubu nad mušlemi jako i otočením do plochého stavu. Mušle sednou na uši bez zbytečně silného přítlaku. Mají 32 mm měniče, ale oblouky nejsou tak velké, aby se do nich vešly uši.

Pokryjí je téměř celé, výrobce je zamýšlel jako sluchátka s přítlakem na uši. Nášuníky mají jemný jakoby celulózový povrch. Vypadá to, jako pokrčený igelit. V létě vám bude teplo, ale to by v horku bylo asi i bez těchto sluchátek na uši. My jsme ocenili přilnavost mušlí na uši a výborné odhlučnění už je po nasazení.

Aktivní odhlučnění se hodí k filtrování jednolitých tónů v nízkých až středních frekvencích. Hlas spolehlivě uslyšíte. Tady výrobce použil trochu jinou intenzitu na rozdíl od jiných se nemusel zaobírat filtrovacím režimem. Sluchátka s dvou až trojnásobně vyšší cenou filtrují i část vysokofrekvenčního spektra, a tak výrobci přidávají speciální režimy.  Například, abyste slyšeli, když na vás někdo mluví. Mezi designové speciality patří i mikrofony, které jsou přímo v mušli nad měničem a pod látkovým potahem měniče je spolehlivě rozeznáte.

Vyzdvihnout chceme i jednoduché párování a celkově ovládání. Všechny ovládací prvky jsou na pravé mušli. Jsou snadno dostupné a bez problémů se naučíte tlačítka po hmatu rozeznávat. Je tu ovládání hlasitosti kombinované s přeskakování skladeb, ovládání hovorů a aktivování ANC režimu. Dají se použít i s dodávaným kabelem. 

JBL Tune 600BT NC

Nabíjejí se přes microUSB konektor. V případě, že budete používat sluchátka propojená přes kabel a ponecháte zapnuté ANC, vydrží 30 hodin. Dlouhou výdrž jsme si prověřili a sluchátka jsme po dobu týdne téměř nepotřebovali nabíjet. Občas jsme je připojili na půl hodiny k nabíječce, i když na plné nabití je potřeba alespoň něco pod dvě hodiny.

Zvukově jsou orientované na co nejvěrnější reprodukci. V rámci testování jiných sluchátek jsme po vyzkoušení těchto pociťovali úbytek silných basů. Po několika minutách jsme si na zvuk zvykli a jevil se nám přirozenější. Přiznivci basů zde nepřijdou zkrátka. Technologie JBL Pure Bass je zvýrazní a tvoří vhodný doplněk ke středům a velmi dobře podaným výškám. Ke kvalitě zvuku nemáme výhrady a byli jsme s ní nadměrně spokojení. Se zapnutým ANC byl ale zvuk podaný lépe.

Výhody
- lehké, bez nadměrného přítlaku na uši
- výborné odhlučnění
- věrná kvalita reprodukce
- nadstandardní výdrž baterie

Nevýhody
- plastová konstrukce

Verdikt
JBL TUNE600BTNC jsou sluchátka, která na nás udělala dobrý dojem. K plastové konstrukci jsme přistupovali s nedůvěrou. Je však dostatečně pružná a sluchátka se uchovávají nízkou zmotnost. Ocenili jsme aktivní odhlučnění a dlouhou výdrž na baterii. Kvalita zvuku je velmi dobrá, očekávali jsme minimálně o 50 eur vyšší cenu.

Pošlete článek známému