Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Reproduktor JBL Xtreme 2 skvěle hraje a otevřete si s ním i pivo

Appliště

25.10.2018

Reproduktory od JBL se vždy zaměřovaly na skvělý zvuk a hezký vzhled. Jinak tomu není ani v případě modelu Xtreme 2, který je odolný, mobilní, dobře vypadá a skvěle hraje.
Internetový obchod CELKOM.cz nám na recenzi půjčil reproduktor JBL Xtreme 2. Jedná se o zařízení větších rozměrů, které je ale i tak celkem mobilní a skrývá v sobě pár vychytávek. V krabici produktu se nachází jen to nejnutnější. Tím je reproduktor, popruh přes ramena, nabíjecí kabel a návody k použití. Reproduktor byl v krabici velice pečlivě ukotven několika polystyrenovými výplněmi, aby při přepravě nijak necestoval.

JBL Xtreme 2

První spuštění

Po vybalení stačí reproduktor zapnout a spárovat s vaším zařízením, které podporuje technologii Bluetooth. Jakmile je zařízení spárováno, dá vám o této informaci vědět přehraným zvukovým efektem. Zvuk z reproduktoru je velice dobrý a zařízení mě hodně bavilo. Basy jsou silné, výšky a středy čisté a zvuk je krásně vyvážený. Maximální hlasitost jsem ani nezkoušel, protože už při 80% hlasitosti mi málem praskly ušní bubínky. Zvuk je tedy perfektní a v dané cenové kategorii má jen velmi málo konkurentů. Pokud si chcete koupit JBL Xtreme 2 jako primární reproduktor například do obýváku, mohu vám ho vřele doporučit. Vzhledem k tomu, že reproduktor disponuje vestavěnou baterií, tak ho lze i přenášet třeba na nějakou tu oslavu, kterou bez problémů ozvučí.

Když jsem u toho přenášení, tak k reproduktoru dostanete také speciální popruh přímo od JBL. Pomocí něho si můžete reproduktor „hodit na záda“ a vyrazit někam ven. Pokud si poté pustíte reproduktor alespoň na 50% hlasitost, tak vám garantuji, že vás nikdo nepřehlédne. Musíte mít ale na mysli, že zařízení váží skoro 2,5 kilogramu, takže na dlouhé cesty zcela jistě není.

JBL Xtreme 2

2 reproduktory a výdrž 15 hodin
Co se týká samotného zařízení, tak se basy rozhodně mají do čeho opřít. Uvnitř se pak nachází dva reproduktory s výkonem 20 W a frekvenční odezvou 55 Hz až 20 kHz. Baterie poté udrží reproduktor při životě až 15 hodin a má kapacitu 10 000 mAh. Zde ale hodně záleží na maximální hlasitosti a při vyšší hlasitosti může být reálná doba přehrávání nižší. Nesmím také zapomenout na certifkaci IPX7, takže reproduktor vám může v pohodě spadnout třeba do bazénu.

Na horní straně reproduktoru se nachází tlačítka pro zapnutí a vypnutí, ovládání hlasitosti a tlačítko pro párování. Na zadní straně naleznete pod krytkou 3,5 mm jack konektor, micro USB, USB typu A a poté ještě jeden větší jack konektor.

JBL Xtreme 2

Něco navíc
Nebyl by to ale JBL, kdyby reproduktor nenabízel pár vychytávek. Tou první je aplikace JBL Connect, kterou si lze prostředníctvím App Store či Google Play nainstalovat do vašeho mobilního telefonu. Pomocí ní můžete například aktualizovat firmware reproduktorů, či měnit různá nastavení. Hlavní přidaná hodnota je ale ve Stereo módu, který umí spárovat ještě jedno JBL zařízení a vytvoří vám tak stereo.

Druhá vychytávka, která se mi opravdu líbí, se nenachází na reproduktoru, ale na dodávaném popruhu a to konkrétně na přezce. Jedná se o otvírák lahví, takže si s ním můžete otevřít třeba limonádu, nebo pivo. U tohoto je vidět, že nad reproduktorem někdo opravdu přemýšlel a chtěl vytvořit něco originálního.

JBL Xtreme 2

Domů i do města
Reproduktor je tedy určen všem, které hudba baví a chtějí si ji užít možná co nejkvalitněji. Zařízení opravdu skvěle hraje a maximální hlasitost je neuvěřitelná. Kladně také hodnotím nápad s otvírákem na přezce popruhu a skvělou výdrž baterie, která udrží reproduktor při životě po patřičně dlouhou dobu.

Klady
- Kvalitní zvuk
- Výdrž na baterii
- Otvírák na popruhu

Zápory
- Vyšší hmotnost na přenášení

JBL Xtreme 2

Pošlete článek známému