Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Reproduktory na príjem signálu DAB od JBL

TouchIT

11.02.2021

Takto má vypadat moderní radiopřijímač a multimediální reproduktor v jednom. Digitální rádio je standardem a jeho signál bude kvalitnější než u FM modulace.
My jsme vyzkoušeli dvě takováto rádia. Podporují DAB/DAB+/FM a ještě se k nim dá připojit přes Bluetooth nebo AUX kabel. Poslouží tedy nejen jako běžné digitální rádio, ale také jako Bluetooth reproduktor.

JBL Tuner 2
Kompaktní reproduktor, který se vejde všude a zvukového výkonu má dostatek. Je určen pro použití v horizontální poloze. Použít se dá doma, ale i venku. Má odolnost IPX7, takže mu neublíží ani pád do vody. K ovládání jsou určena tlačítka na horní straně. Jsou celá pogumovaná a dají se rozpoznat hmatem.

Vskutku jsme ocenili nabíjení přes USB-C. Reproduktor vydrží přehrávat hudbu nebo rádio až 12 hodin. Ovládání je velmi jednoduché a mezi FM/DAB se přepínáte samostatným tlačítkem. Na přepnutí přes Bluetooth je vyhrazeno další tlačítko.

Detail, který usnadní celkovou manipulaci a není třeba se orientovat v seskupených funkcích. Naladění stanic je automatické, stačí zapnout skenování. Následně se mezi nimi dá přepínat.

Na rychlou volbu je zde pět tlačítek. Vybrané stačí podržet déle během přehrávání rozhlasového vysílání a předvolba se uloží do paměti. FM a DAB má možnost zapamatovat si 5 stanic, celkově jich máte k zapamatování deset. Informace se zobrazují na displeji.

U Bluetooth jsou to základní informace a jak se k zařízení připojíte, bude se zobrazovat informace o tom, že je k reproduktoru aktivní spojení. V případě rádia se zobrazí informace, které bude daná stanice vysílat.

Reproduktor využívá technologii JBL Pro Sound. Na ozvučení malé místnosti je Tuner 2 zcela ideální. Poradí si i s venkovními aktivitami pro menší skupinku lidí. Má výkon 5 W, a to už je rozumně použitelné i venku. Na větší prostranství je vhodnější druhý testovaný model s přívlastkem XL.

JBL Tuner 2

JBL Tuner XL

Toto je zmíněný větší model, který možnostmi vychází z Tuneru 2. Má prakticky identické možnosti, je také chráněn proti náhodnému namočení a splňuje certifikaci IPX7. Displej funguje na stejném principu a poskytuje informace při nastavení nebo vysílání z rádia.

Ovládání je rovněž na horní straně, má však dvě kroková kolečka. Jedno na ovládání hlasitosti a druhé na ladění stanic. I v tomto případě se dá využít automatické skenování. Ovládání je o něco jednodušší než u menšího reproduktoru právě díky otočným kolečkám. Vydrží až 15 hodin na jedno nabití a také se nabíjí přes port USB-C.

Kdo nehledá nejmenší rozměry, Tuner XL je o 1400,- Kč dražší a nabídne hudební výkon až 10W. Jeho hlavní měnič má průměr 2,75" a k tomu má ještě pasivní basový zářič. Na zvuku je to znát a je takový hutnější. Také podporuje technologii JBL Pro Sound.

JBL Tuner XL

Verdikt

JBL Tuner 2 je výborný díky svým malým rozměrům a je to vhodný doplněk na noční stolek, pracovní stůl nebo do kanceláře. Můžete si ho nosit s sebou do práce a vždy si ho vzít domů.

JBL Tuner XL je o poznání větší a je to takové rádio do domácnosti. Přímo v něm máte výborný reproduktor na hudbu z telefonu nebo třeba z počítače. Má trošku lepší ovládání. Takže volba je podle nás jasná. Když ho chcete více na doma nebo na jednom místě, toto je lepší model na silnější zvuk. Stále ho ale můžete nosit s sebou kam potřebujete a snadno nabijete přes USB-C.

Pošlete článek známému