Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

S důrazem na basy

High & Style

09.07.2018

Se skalní pravidelností se ke mně každý čtvrtek dostanou víceré bluetooth modely sluchátek zvučných značek. Zvuky sluchátek JBL mám už naposlouchané poměrně důvěrně, ale vždy si rád poslechnu i novinky od značky, která svým širokým portfoliem produktů každoročně určuje zvukové i designové trendy vo vícerých cenových kategoriích.
Aktuální novinkou, kterou sem si se zvědavostí a nedočkavostí malého dítěte rozbalil na testovacím stolíku, je model s poměrně zdlouhavým názvem JBL TUNE600BTNC.

Jde o cenově nejdostupnější model on ear sluchátek vybavených funkcí bluetooth a současně funkcí aktivního potlačení okolního zvuku. Najít kvalitní bezdrátová sluchátka s technologií ANC je v kategorii do 100 eur poměrně těžké. Kvalita odfiltrování okolního hluku je navíc na úrovni řádově dražších modelů. Pokud trávíte hodně času na cestách a nechcete do sluchátek s technologií ANC investovat značnou čast výplaty, mohou být pro vás JBL TUNE600BT NC ideální volbou.

Jejich benefitem je už na první pohled kompaktnost a skladnost. Díky ploché, odolné a skladné konstrukci jsou určena ke každodennímu použití a jejich cílovku bych odhadoval na věk 16 a výš. Právě odolná, skládací konstrukce a široká škála dostupných barev by mohla oslovit teenagery vlastnící nepěkně hrající konkurenční marketingový kýč. 

JBL Tune600BTNC

Sluchátka jsou plastové konstrukce s vícestupňovým nastavením hlavového mostu a s komfortními měkkými náušníky. Měkká je i vnitřní vrchní část hlavového mostu. Na vnější části obou mušlí je, samozřejmě, výrazné logo JBL zalité do lesklého plastu. Na pravém náušníku jsou integrované všechny manuální ovladače sluchátek. A není jich málo. Našel jsem tu drobnou dírku vilikosti špendlíkové hlavičky na vyústění mikrofonu, tlačítko zapnutí/vypnutí, dvojici kontrolních diod, tlačítko aktivace/deaktivace potalčování okolního hluku, vstup na audio kabel, třítlačítkový ovladač kontroly hlasitosti a spuštění/pozastavení skladby. Ten slouží v případě přicházejícího hovoru k jeho přijetí a následné ukončení. Nabíjecí mini USB vstup je před pohledem dobře chráněný ve vrchní části pod ohybným pantem nastavení optimálního přítlaku. Sluchátka jsou osazená dvojicí výkonných 32 mm měničů. Funkce JBL Pure Bass, kterou jsou sluchátka vybavena, jim zabezpečuje zvýraznění nízkofrekvenčního pásma. To je skutečně dominantní, ale více než dobře jsou na tom i v pásmu středů a výšek. 

Po zapnutí se ozve klasická JBL firemní znělka. Párování je jako vždy rychlé a bezproblémové. Na začátek si dávám skladbu od Chinaski z akustického koncertu G2 a skladbičku Vinárna u Valdšejna. Příjemné koncertové podání s pěkným prostorem a lehkou dominancí basové složky. Vůbec mi to nepřekáží a to rozhodně nejsem zastáncem „vyhulených“ basů. Podání skladby Lost in Japan od Shawna Mendesa ve stejnojmenném albu je překvapivě zvučné, melodické a živé. I další poslouchání mě přesvědčuje, že za cenu necelé stovky eur toho   dokáže model JBL TUNE600BTNC víc, než sem při jeho vybalování očekával. Opět se vrátím k pásmu nízkých frekvencí, které se bude milovníkům basů skutečně líbit. Nejde totiž o žádné ohlušující dunění, ale o pěkně sametově zabarvené basy, které ve skladbách ve správných momentech pěkně vystoupí do popředí. 

+
- zvuk
- design
- integrace ANC
-
- nemají přenosné pouzdro na cestování

Pošlete článek známému