Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Šikovný repráček do každé nepohody

JBL Clip už uběhl dlouhou cestu od první generace. Ta byla představena a uvedena před více než 4 roky. Už tehdy budil pozornost. Mezitím se vylepšily technologie a změnil se částečně design, ale původní účel byl zachován. Pojďte se s námi podívat, co přináší JBL Clip 3.
Reproduktor ze série Clip je určený především pro outdoorové prostředí. Tomu odpovídá i to, že na reproduktoru je integrovaná karabina, abyste si tento repráček mohli přichytit téměř kamkoliv. Ať už to bude dámská kabelka nebo turistický batoh, sportovní síť, kajak, stan, prádelní šňůra či opasek. Když náhodou začne pršet, nebo JBL Clip 3 schytá plnou dávku vody při letních radovánkách, nemusíte věšet hlavu. Už předešlá generace disponovala certifikací IPX 7 a není tomu jinak ani u nejnovější verze. Certifikace IPX7 značí, že zařízení vybavené tímto certifikátem je schopné odolat po dobu 30 minut v 1m hluboké vodě. 

JBL Clip 3

Co nového přináší JBL Clip 3?
Když se podíváme na technické parametry, je téměř identický s JBL Clip 2. Výkon reproduktoru je o něco vyšší. tomu se přizpůsobila i baterie, která má téměř o 30% vyšší kapacitu, což vám zabezpečí až 10 hodin zábavy. S vyšší kapacitou bateri narostla o něco hmotnost na 220g.

JBL Clip 3

Zásadní změnou je absence jack kabelu, omotaná kolem těla reproduktoru. Dnes, když už všichni výrobci upouští od tohoto analogového rozhraní, už to není potřeba. Pokud byste přeci jen potřebovali reproduktor propojit pomocí tohoto kabelu, tak konektor najdete pod gumovou záslepkou na spodku reproduktoru spolu s mikroUSB konektorem určeným k nabíjení. 

JBL Clip 2 vs JBL Clip 3

Další změnou je karabina, kterou nedopnete, protože obepíná celý reproduktor a vytváří tak jakýsi nárazník vůči nežádoucímu poškození. Jinak ovládání zůstalo při starém. Na přední části najdete tři ovládací tlačítka, z toho dvě jsou na ovládání hlasitosti a třetí je pro spuštění přehrávání či zapnutí pauzy. Pokud stisknete tlačítko PLAY 2x za sebou přeskočíte na další skladbu. Z boku zas najdete tlačítko pro zapnutí/vypnutí a pro párování přes Bluetooth rozhraní.

JBL Clip 3

Nedá nám nezmínit také, že  JBL Clip 3 obsahuje i mikrofon a reproduktor můžete využít i jako handsfree reproduktor. Kvalitou hovoru byli překvapení ti na druhé straně. Mikrofon disponuje technologií potlačující šum a ozvěny. Při delším podržení tlačítka PLAY v případě spojení s iPhone (s Android jsme to netestovali) aktivujete VOICE CONTROL. Takto je JBL Clip 3 prodlouženou rukou vašeho telefonu. 

JBL Clip 3


Všestranný reproduktor
JBL Clip 3 je opravdu všestranný reproduktor s překvapivě silným zvukem. Není zbytečně vybavený "milionem" fukcí či tlačítek a to, co z něj dělá ideálního společnía na cesty je jeho váha, odolnost a praktická karabina. Marně bychom hledali nějaká negativa. Jedině snad pro někoho cena. Ale, jak jste u JBL zvyklí, za příslušnou cenu dostanete i odpovídající kvalitu vyhotovení i hudby. 

Poznámka na závěr: JBL Clip 3 bude dostupný v dostatečné škále barev v průběhu 07/2018.

Pošlete článek známému