Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Slúchaldá JBL Endurance Peak elegantne dopĺňajú túto sériu

Už přes půl roku je na trhu řada Endurance sportovních sluchátek od JBL. S těmito sluchátky si víte zvolit ty správné sluchátka pro jakýkoliv sport. Dokonce i plavání. Ale jen počátkem roku firma JBL doplnila tuto sérii o model Peak. Pojďme se na něj podívat. Překvapil nás ve více směrech.
Balení
Tak jako celá tato série, jsou sluchátka dodávány v papírové rozkládací krabičce s magnetickým uzávěrem. Po odklopení vrchní části se vám zjeví pohled na samotné sluchátka. Balení těchto sluchátek obsahuje standard. Dva náhradní silikonové nastavit do uší ve velikosti S a L. M velikost je nasazena už na sluchátkách. Nabíjecí USB kabel s microUSB koncovkou, povinný manuál a jednu černou krabičku.

JBL Endurance series
JBL Endurance series

Provedení sluchátek.

Sportovní sluchátka Endurance Peak jsou kompletně bezdrátové a neobsahují žádný propojovací kabel. Na sluchátkách nejsou umístěny ani žádné ovládací tlačítka, ale pouze zapuštěné světelné kontrolku a na pravém sluchátku malá dírka jako mikrofon. Sluchátka navíc disponují háčkem kolem ucha.

JBL Endurance Peak

Nyní je velmi populární takové provedení sluchátek spolu s nabíjecí krabičkou po vzoru Apple AirPods. Ani tento model se tomuto řešení nevyhnul. Samotná nabíjecí krabička působí odolným dojmem s magnetickým uzávěrem na kovových mini pantech. Co se nám líbí, že v jednom rohu krabičky je otvor na šňůrku, takže si  můžete sluchátka kamkoliv uchytit. V pouzdře se nachází 500mA baterie, která vám zajistí, že sluchátka vám vydrží až 24 hodin.

JBL Endurance Peak

Maličkým zklamáním je nabíjení pomocí microUSB rozhraní. Firma JBL už u nových modelů přenosných reproduktorech jako JBL Charge 4 či JBL Flip 5 zvolila USB-C, tak jsme předpokládali, že to už bude standardem. Toto rozhraní se již také stává rozšířenějším a i od microUSB se opouští, i když tu s námi určitě několik let ještě bude.

JBL Endurance Peak

Musíme si nastudovat manuál.
Sluchátka máme rozbalené, chystáme se je spárovat s mobilním telefonem Apple iPhone 7, ale vůbec se nám neukazují v nabídce a zkoumáme jak tato sluchátka zapnout, jelikož neobsahují žádné knoflík. Prostě nic. Nakonec jsme se museli sklonit k tomu, abychom si otevřeli manuál a nastudovali pokyny. To se nám velmi často nestává. Teprve když selžou všechny pokusy. Určitě to znáte.

Nakonec samotné zapnutí sluchátek je tak triviální jednoduché, až je to geniální. Stačí odtáhnout konec háčku, který jde za ucho od samotného těla sluchátek a ty se zapnout. Když zas tento konec spojíte s tělem (je tam magnet) sluchátek, tak se vypnou. Geniální! Možná bychom nakonec na to došli, ale asi by nám to déle trvalo. Alespoň se dozvídáme jak se tyto sluchátka ovládají. Celá vnější část pravého sluchátka je dotyková včetně loga JBL.

JBL Endurance Peak

A třešnička na závěr. Sluchátka podporují přenos stavu baterie do mobilního telefonu. Takto víš okamžitě kolik šťávy ještě zbývá ve sluchátkách. 75mA baterie ve sluchátkách postačí přibližně na 4 hodiny přehrávání. A jak jsme zmínili výše, nabíjecí krabička ti dá dalších 24 hodin. Jinak stačí sluchátka do nabíjecí krabičky umístit na 10 minut a díky rychlonabíjení je můžete hned další hodinu používat.

JBL Endurance Peak

Budou ti sedět?
Našemu pozornému oku neušlo, že provedení části, která se vkládat do ucha je velmi nápadný provedení od značky Yurbuds, kterou JBL koupilo před několika lety a jejich patentované technologie nyní používá ve svých modelech spotového sluchátek. Proto díky patentovaným technologiím TwistLock ™ a FlexSoft ™ sluchátka od JBL sedí téměř všem a z uší tak snadno nevypadnou. To nevypadnutí vám zabepečí navíc i háčky za ucho.

Nedá nám nezmínit, že sluchátka jsou certifikátem voděodolnosti v podobě IPX7. Snesou tak ledajakou přeháňku, nadměrné pocení ale i plavání. IPX7 certifikace totiž hovoří o voděodolnosti po dobu 30 minut v hloubce 1m!

JBL Endurance Peak

Zvuk.

Měli jsme možnost testovat i sluchátka JBL Free BT, ale z těchto sluchátek se nám zvuk zdál o něco kvalitnější. Možná je to i díky i tomu, že nám lépe sedli do zvukovodů. To je totiž základ pro kvalitní reprodukci hudby při všech sluchátkách které se umísťují do zvukového kanálu. A když sluchátka perfektně nesednou, mohou být jakkoliv dobré či kvalitní právě nepohodlí kazí celý zážitek z poslechu. A o kvalitnější zvuk se postarali i samotné měniče, které jsou až 10mm oproti 5.8mm v JBL Free BT.

Jedině nás zamrzelo, že technologicky nejsou sluchátka dotaženy jako u Apple AirPods. Totiž telefonování je pouze v režimu mono ani používat nezávisle pouze jedno sluchátko. Vlastně můžete, ale pouze to pravé. Ale to levé sluchátko nefunguje bez zapnutého pravého sluchátka, které slouží jako hlavní. Ale tímto "neduhem" trpí téměř všechny sluchátka na trhu tohoto typu, kromě těch od Apple.

JBL Endurance Peak

Závěr.
Tato sluchátka jsou již dostupné jako první produkt představen na výstavě CES v Las Vegas začátkem roku v ceně 149, - €, což je jen o 20, - € více než JBL Free BT. Pokud tedy hledáte kompletně bezdrátová sluchátka na sport či běžné nošení, tak právě tyto sluchátka jsou ideální volbou.

Pošlete článek známému