infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Športové slúchadlá od JBL nie sú na bežné používanie

Značka JBL už několik let spolupracuje se známou značkou sportovního oblečení Under Armour. A portfolio perfektně doplňuje značka JBL se svými sportovními sluchátky přes hlavu. Ty jsme si vzali na otestování, zda jsou použitelné i na běžné užívání.
Upozornění: Test probíhal čistě jen v domácnosti a na pracovišti. Žádná posilovna ani žádný běh venku, na což jsou určeny především.

Obsah balení
V decentní černé krabici, kde v rohu je logo ocenění za inovaci z CES 2018 již naznačuje, že v balení nebudou běžná sluchátka. Překvapením už je otevření balení. Totiž standardně se v balení sluchátek nenachází žádné pouzdro. Zde máte robustní, pevné, pogumované pouzdro i se skobou na zavěšení. V jeho nitru se nachází vše potřebné. Samotné sluchátka, stručný manuál, standardní nabíjecí USB kabel s koncovkou microUSB a jack <-> jack kabel pro případ, že budete chtít poslouchat přes kabel nebo se vybije baterie. Kabely jsou zcela standardní a nemusíte je hlídat jako oko v hlavě. Pokud je náhodou ztratíte, můžete je bezproblémově nahradit.

JBL Under Armour® Sport Wireless Train

JBL Under Armour® Sport Wireless Train

Zpracování

Na první pohled sluchátka působí velmi odolným dojmem. Vše je dostatečně masivní. Ovládací tlačítka dostatečně vystupují pro snadné ovládání. Kostra sluchátek je kovová, překrytá odolným tvrdým plastem s dostatečně polstrovaným hlavovým pásem. Náušníky nesou zvenku velké logo Under Armour. Co vás určitě zaujme, jsou hluboké látkové náušníky. Výrobce schválně zvolil právě látkové provedení, protože dobře odvětrává, což oceníte právě při sportu. A když budou náušníky propocené, můžeme je odepnout a propláchnout ve vodě.

JBL Under Armour® Sport Wireless Train

Používání sluchátek
Sluchátka JBL Under Armour® Sport Wireless Train nedisponují nastavováním do stran, ale můžete je nastavit pouze vertikálně. Co nás velmi překvapilo je, že sluchátka drží na hlavě jako přibité. To je velmi velká výhoda při jakékoliv pohybové aktivitě. Ty vám zaručeně z hlavy jen tak nespadnou. A i v zimním období alespoň není zima na uši :). Na druhé straně, pro běžný poslech nejsou vhodné. Při delším nošení, přibližně nad 2 hodiny, začnete pociťovat tlak na uši. Ale tato sluchátka mohou být vhodná pro toho, kdo ma menší hlavu a má problém najít sluchátka, která by mu držela na hlavě.

JBL Under Armour® Sport Wireless Train

Ovládací talčítka jsou dostatečně velká, což může někomu vadit, jinému vyhovovat. Jakmile jsme se naučili, co které tlačítko znamená, ocenili jsme jednoduché a rychlé nahmatání a použití.

Zajímavé řešení je jedno konkrétní tlačítko, na které přijdete náhodou, nebo až po prostudování manuálu. Na pravé mušli, kde se nacházejí všechny ovládací tlačítka včetně mikrofonu pro telefonování, můžete stisknout i logo Under Armour. Ne, tím neaktivujete ANC (Active Noise Cancelling = Aktivní potlačení šumu). Sluchátka JBL Under Armour® Sport Wireless Train vůbec nedisponují touto funkcí. Toto tlačítko dělá pravý opak ANC. V JBL nazvali tuto funkci "Bionic Hearing". Po stisknutí loga se ztiší právě přehrávaná hudba a zesílí se okolní zvuky. To je vhodné, pokud potřebujete někomu něco říct, a nechcete sluchátka dávat z hlavy dolů. Rovněž je to dobré, pokud chcete více vnímat zvuky z okolí, hlavně při běhu venku, kde je nějaký provoz. Právě nebezpečí číhá na sportovce, kteří mají takové sluchátka, že vůbec neslyší okolí a pak může dojít k neštěstí.

JBL Under Armour® Sport Wireless Train

JBL Under Armour® Sport Wireless Train

Samotná kvalita přehrávaného zvuku vás ničím nepřekvapí, pokud už disponujete nějakými JBL sluchátky. Hrají podstatně lépe než běžné 50 € sluchátka, ale nejsou zase audiofilská. Však jsou to ta