infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

Športový kráľ

High & Style

23.04.2019

Skutečně bezdrátová sluchátka na sport, to je náročné předsevzetí. V JBL mají rádi výzvy, a tak se rozhodli najít řešení. Na svět přišel král produktové řady JBL Endurance, JBL Endurance Peak.
V rukou držíme krabičku, která skrývá sluchátka na sport. Samotný výrobce ji označil za robustní, s čímž naprosto souhlasíme. Pokud půjdete sportovat v něčem tenkém, rozhodně z ní nadšení nebudete. Stejně pokud ji vecpat do kapsy civilního oblečení. Rozměry však mají jedno praktické omluvu. Krabička skrývá baterii, která dokáže sluchátkům dodat energii až na 24 hodin. Pokud k tomu přičteme samotnou výdrž sluchátek na jedno nabití, což jsou čtyři hodiny, bez dobíjecího kabelu vydržíte krásných 28 hodin. A to je skutečně silný argument omluvný neskladnost pouzdra. Mimochodem, dobíjení je přes micro-USB. Tak nám napadlo, zda by výrobci nepodařilo udržet cenu s USB-C kabelem, stává se stále dominujúcejším standardem. Nabíjení je také rychlejší. Zde však JBL reaguje rychlonabíjením, díky němuž za deset minut sluchátka "nakrmíte" až na hodinu poslechu.

Zavřené pouzdro pevně drží magnet. Možná bychom přivítali robustnější panty, protože přibližně po dvou týdnech používání máme pocit, jakoby trochu povolily. Stav baterie ukazuje čtveřice LED světélek na přední straně pouzdra.

JBL Endurance Peak

Nevypadnou
Samotné sluchátka jsou skutečně bezdrátové. Máte tedy k dispozici dva obdélníkové špunty, které ústí do zaušnicového ramínka. To je z velmi příjemného a praktického materiálu. Neušpiníte je ani při nadměrném pocení a pravidelném používání. JBL se takto velmi elegantně pojistilo proti vypadnutí sluchátka z ucha. To totiž na první pohled vypadá o trochu větší, než byste si na sport představovali. Jenže. V JBL se TwistLock vyhráli k maximální funkčnosti. Sluchátka se nám nepodařilo vytřást z uší, ani když jsme třásly hlavou jako metalový fanoušek na životním koncertu oblíbené kapely. Jednoduše, když jednou JBL Endurance Peak zatočíte do ucha, dokud je cíleně nezačnete vybírat, nevypadnou.

Inteligentní zapínání
Komunikace se zdrojem hudby je pomocí Bluetooth 4.2. Nabízí se otázka, proč ne 5.0? Odpověď? Nač vlastně? Přineslo by to výhody, které v tomto případě reálně potřebujete. Sluchátka se jako poprvé, tak každý další bleskurychlé spárují se zdrojem hudby a komunikace mezi zařízeními je okamžitá.

JBL Endurance Peak jsou vybaveny funkcí PowerHook, která dokáže rozpoznat, kdy jste sluchátka nasadili do uší, a automaticky je zapne a spáruje se zdrojem hudby. PowerHook je tak vyladěná, že až během psaní recenze jsme si uvědomili, že Endurance Peak mají i dotykové ovládání. To je velmi komfortní, ale pokud sluchátka nebudete používat k telefonování a máte přesně vyladěný playlist na sport, nebudete ovládání opravdu potřebovat.

JBL Endurance Peak

Mono i stereo
Ale. V případě používání sluchátek jako handsfree rozhodne oceníte to, že dokáží hrát mono i stereo. Tedy víte používat pouze jedno sluchátko, musíte však vždy pravé, protože v něm je ovládání. Pokud se ptáte, nač je to dobré, tak cílem je, abyste měli co nejreálnější pocit telefonování. Také při používání v kanceláří není k zahození, když alespoň jedním uchem slyšíte kolegů. Endurance Peak vyplní uši tak důkladně, že okolní ruchy a zvuky slyšíte skutečně minimální. Při přechodu z mono do sterea, tedy když jsme si založili i druhé sluchátko, jsme párkrát museli vrátit oba špunty do pouzdra a nově je nasadit. Spojení jaksi zahaprovalo a sluchátka zůstaly hluché.

Chceme je!
Shrnuto, podtrženo, JBL Endurance Peak jsou jako sportovní sluchátka skutečně povedené. V uších drží jako přilepená. Rozhodně je třeba zmínit certifikát voděodolnosti IPX7. Zvukový zážitek je vzhledem k tomu, kam Endurance Peak míří více než uspokojivý. Mírně silnější basy vás budou "hecovat" podat lepší výkon.

Hodnocení
+ zvuk
+ provedení
+ Výdrž baterie
- snad jen slabší výdrž pantů

Pošlete článek známému