Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

TEST JBL Boombox: když chcete ozvučit venkovní (ne)legální párty

doucha.sk

20.10.2017

Podzim tohoto roku přinesl brutální reproduktor, který odkazuje na 80. a začátky 90. let, kdy byl boombox povinnou výbavou americké mládeže.
Design a konstrukce
První pohled na Boombox vyvolá údiv nebo zvednuté obočí. Je to totiž extrémně nafouknutý pětikilový Flip (nebo Charge… nebo Xtreme) s rukojetí. Právě ta připomíná staré boomboxy, které jste si vyložili na ramena a ohnutou rukou chytili úchyt, aby vám nespadl.

JBL Boombox

Právě tyto gigantické rozměry působia rozporuplně – někomu se líbily, jiníz zase tvrdili, že to už není vkusné. Každopádně, cílová skupina je jiná, než dospělé publikum. Boombox je určený pro teenagery a mladé, kteří ulítávají na své hudbě a chtějí ji nahlas pouštět kdekoliv. A to vám Boombox dokonale umožní. Má totiž obrovskou 20 000 mAh baterii a výkon 40 W (na baterii), který ohromí i v otevřeném prostoru venku.

JBL Boombox

JBL Boombox

Vyšší hmotnost sice může překážet při přenosu reproduktoru, avšak pokud ho jednou někam položíte, stabilně bude stát, ať se děje cokoliv. Ovládání je dobře známé z menších modelů a u JBL si vystačíte se šesti tlačítky. Vzadu na vás čeká další dvojice tlačítek, krerá slouží k přepínání hudebního režimu "uvnitř" a "v exteriéru". Konektory jsou dobře ukryté pod utěsněnou gumičkou, kde najdete konektor pro 3,5 mm jack, 2x USB port pro dobíjení externích zařízení, servisní microUSB konektor a konektor pro síťový adaptér.

JBL Boombox
JBL Boombox

Velkým plusem je odolnost vůči vodě (IPX7), díky které  si svůj Boombox můžete vzít kamkoliv - ven, k bazénu, do přírody. Prostě kamkoliv. Nechybí ani funkce JBL Connect+ pro propojení vícerých reproduktorů či zabudovaný mikrofon pro telefonování nebo ovládání hlasového asistenta.

JBL Boombox

Zvuk
Zvuk je jednoduše ohromující! JBL ve svém nejdražším přenosném reproduktoru dokázal vytvořit takový zvuk, že vám padne brada. Dvojice 4-palcových basáků dokáže vyloudit silné basy, a to jak v interiéru, tak i v exteriéru. Při správném umístění to večer dokonce může být i na policejní kontrolu. Středy jsou přirozené, velmi pěkně reprodukované s důrazem na vokály. Výšky jsou jemně potlačené, což je cítit hlavně v režimu „indoor“.

JBL Boombox

Po přepnutí na „outdoor“ basy zůstanou porovnatelně silné, upraví se však zvuková křivka zbytku pásma, která se přizpůsobí k volnému šíření venku. Mírně poklesnou středy a naopak, do popředí se trochu víc vytlačí výšky. Tak či onak, ať už si pustíte jakoukoliv muziku, garantujem vám, že budete víc než spokojeni. Většina mých známych hodnotila Boombox velmi emotivně, cituju: „Hraje to jako *****!„. A to je presvědčivá emoce.

Závěr
Boombox je sice vcelku drahý reproduktor, avšak pokud hledáte něco, co dokáže jak uvnitř, tak i venku velmi solidne ozvučit párty, tak právě Boombox je na to jako stvořený. Tohoto obra si můžete vzít s sebou kamkoliv – na parkoviště ke svému autu, když budete dělat sraz; na párty ke kamarádovi, který nemá pořádné audio nebo na bazén párty.

JBL Boombox

Pošlete článek známému