Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

TEST JBL E15 a E25BT: taková každodenní sluchátka

doucha.sk

29.05.2017

JBL nedávno představil další novinky z řady E-Series. Právě modely E15 a E25BT otvírají nabídku těchto cenově dostupných a kvalitních sluchátek, kterými chce značka útočit na široké masy.
JBL E15 a E25BT

Balení

V balení se nachází: 1x sluchátka, nabíjecí microUSB kabel (jen u E25BT), trojice nástavců do uší, pouzdro, potřebná dokumentace

JBL E15 a E25BT

Design a konstrukce
Dvojčata se od sebe liší už na první pohled. Zatímco E15 jsou klasická kabelová in-ear sluchátka, model   E25BT, jak už název napovídá, využívají technologii Bluetooth na přenos zvuku. Rozeznat je, je teda velmi jednoduché.

JBL E15 a E25BT

Oba modely přichází s cenou nastavenou tak, aby zaujaly především cenově senzibilních zákazníky, proto nečekejte žádné dražší materiály. Hlavním konstrukčním materiálem je plast, který je však odolný, a tak se nemusíte bát, že by vám sluchátka nevydržela klidně i několik let. 

JBL E15 a E25BT

Oboje sluchátka disponují zabudovaným ovladačem, kterým můžete pozastavit přehrávání či přijmout, resp. ukončit hovor.

JBL E15 a E25BT

Model E25BT navíc disponuje zabudovanu baterií, která sluchátka drží při životě. Má kapacitu 120 mAh a plně nabitá je do dvou hodin. Vydržet by měla jeden pracovní den, to jest přibližně 8 hodin.

JBL E15 a E25BT

Zvuk
Oboje sluchátka patří do kategorie in-ear a disponují téměř stejnými měniči. Paradoxně, model E25BT má 8 mm měniče, zatímco průměr měničů E15tek má 8,6 mm. Oboje sluchátka však nabízí výborný zvukový projev, který je charakteristický pro JBL. Basy jsou výrazné, dunivé a na jejich absenci si určitě nebudete stěžovat. Líbil se mi i zbytek pásma, který je v rámci své třídy nadstandardní, čistý a jasný.
Jednoduše řečeno, oba modely jsou takovými sluchátky na každý den. Nestojí vás moc a nabídnou uspokojivý zvuk, který ocení i náročnější posluchači. Z hlediska komfortu a pasivního tlumení okolního hluku musím oba modely též pochválit.

JBL E15 a E25BT

Závěr
JBL E15 a E25BT nejsou modely, které by si vzájemně konkurovaly. Mně osobně se víc líbily E15-ky, a to jen proto, že jednoduše (u špuntů) preferuju kabelová slúchátka. E25BT bych zase volil, pokud bych měl  iPhone 7 a nemohl bych se připojit jinak, než přes klasický 3,5 mm jack. Nerad totiž myslím na to, že sem si zapomněl nabít nejen mobil, ale i sluchátka. Oba modely jsou cenově velmi příjemně nastavené, což jim hraje do karet. 

JBL E15 a E25BT

Související produkty

Pošlete článek známému