infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

TEST JBL Horizon: víc než jen radiobudík

doucha.sk

27.04.2016

O tom, že se JBL nebojí experimentovat, jsme se přesvědčili už dávno, když představil Bluetooth reproduktor, který zároveň slouží i jako radiobudík s LED lampou. Že zvláštní kombinace? Podle mně skvělý nápad, jak si zpříjemnit vstávání.
Balení
V balení najdete všechno potřebné, co budete k tomuto zařízení potřebovat. Kromě samotného repruduktoru (či spíš radiobudíku) se tu ukrývá FM anténa, síťový kabel a potřebné dokumenty.

JBL Horizon

Design a konstrukce
V první řadě si je třeba uvědomit, že JBL Horizon je nestandardní radiobudík. Z toho vychází i jeho vzhled, který byl přispůsobený tomu, aby vypadal stylově, ale zároveň funkčně. Proto na jeho přední straně najdeme v zrcátku ukrytý displaj, který informuje o aktuálním čase a na jeho horní obloukové stěně zase několik tlačítek. Ta slouží k ovládání a nastavení budíku. Tlačítko “snooze” má však dvojí využití. Kromě toho, že deaktivuje zvonění budíku, slouží i k zapnutí LED lampy, která tvoří zadní stranu radiobudíku. Šikovné řešení, které pomůže hlavně večer, když si chcete číst při méně ostrém světle.

JBL Horizon

JBL Horizon

Kromě tlačítka snooze je však k dispozici dalších deset, kterými ovládáte hlasitost, zapínáte/vypínáte FM rádio, přelaďujete stanice, apod. Kromě zabudovaného FM rádia však můžete využít i zabudovaný Bluetooth na propojení s mobilním telefonem, díky čemuž si na Horizone můžete pouštět vlastní hudbu, nebo se jí nechat i budit. Z funkcí radiobudíku samozřejmě nechybí ani SLEEP režim, který je možné nastavit od 5 do 90 minut.

JBL Horizon

Samotné buzení je možné nastavit ve dvou režimech, přičemž pro každý budík si vybíráte dny a čas, kdy vás má budit. Zvonění si můžete nastavit předvolené (legendární pípání + několik melodií) nebo vás může budit oblíbená rozhlasová stanice či jakákoliv MP3-ka z vašeho mobilu.

JBL Horizon

JBL Horizon

Vrátím se ještě k monochromatickému displayi, který dokáže krom aktuálního času zobrazit všechny potřebné informace, teda datum, zapnuté budíky, název frekvence, hlasitost, apod. Zkrátka, display slouží k informování o všem, co byste měli vědět/vidět.

JBL Horizon

Šikovnou fíčurkou je též dvojice výstupních USB portů, které poslouží k dobíjení zařízení. Fungují jako klasické 1A/5V output USB, díky čemuž si svůj iPhone či iPad (nebo jiné zařízení) nabijete relatívně rychle. Na noc vám tak stačí jedna elektrická zásuvka pro Horizon a dokážete napájet až tri zařízení naráz.

Zvuk
A jak tato malá hračka hraje? O zvuk se stará dvojice 5-wattových reproduktorů, které si svou práci plní výborně hlavně při nižších hlasitostech. Při večerním poslouchání či při buzení stejně nebudete vypalovat skladby k maximálce, takže gro času, kdy budete Horizon využívat, se vám odvděčí pěkným zvukem. Kousek nad polovinu maximálky je ještě celkem slušne cítit i přítomnost basů, avšak čím jdete s hlasitostí výš, tím víc se vytrácejí. Na typické denní hlasité poslouchání to zkrátka není. To vám doporučuju obstarat si něco výkonějšího a zvučnějšího. Například JBL Charge 3 nebo ještě lépe, JBL Xtreme.

JBL Horizon

Zbytek pásma je však čistý, pěkný. Nezaznamenal sem žádné výrazné nedostatky zvuku napříč jakýmkoliv hudebním žánrem. Samozřejmě, braljsem v úvahu cenu, za kterou je možné Horizon koupit a co všechno nabízí oproti konkurenci.

Závěr
JBL Horizon je šikovné zařízení, které si svoje místo našlo určitě ve vícerých slovenských domácnostech. Pokud stále fičíte na rádiobudících či hledáte multifunkční zařízení na váš noční stolek, potom je Horizon skvělým tipem pro vás. Navíc, za přibližně 2700 Kč vám dokáže nahradit stolní lampičku, malý Bluetooth reprák, budík, FM rádio a ještě k tomu vám dokáže nabíjet dvě zařízení naráz.

Pošlete článek známému