infoinfo
Nakup a vyhraj 4denní zájezd na JBL Snow Party ve francouzských Alpách. Více info
Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

TEST JBL T450 a T450BT: cenově dostupné hity

doucha.sk

08.12.2016

JBL nedávno světu představil dvojici novinek - lahkých, levných a relativně výkonných sluchátek, která se bezpochyby stanou hitem těchto Vánoc. Jsou totiž dostupná ve třech populárních barvách (černá, modrá a bílá) a jejich cenovka je předurčuje k úspěchu. Kabelová varianta (T450) stojí 800 Kč (29.90 eur) a bezdrátová verze (T450BT) o 540 Kč (20 eur) víc .
JBL T450BT

Design a konstrukce
Design ničím extra nevyniká. Jde o klasická on-ear sluchátka s příjemným a nerušivým vzhledem, který osloví většinu. S něčím podobným tu už byl pár let dozadu Sony, když za přibližne za  400 Kč prodával entry-level model ZX100. Tomu však na rozdíl od JBL chyběla přijatelná úroveň komfortu a lepší zvuk. Holt, dvojnásobná cena dovoluje JBL přijít s trochu kvalitnější a pohodlnější konstrukcí.

JBL T450BT

JBL T450BT

I přes tento fakt všach chybí pocit prémiovosti. Na první dotyk působí sluchátka křehce, levně, avšak postupným používáním zjistíte, že se o jejich konstrukci nemusíte vůbec bát. Vydržet by měly totiž i hrubější zacházení či typické "pohazování". Oba modely mají též skládací konstrukci, která je dovoluje jednoduše složit a přenášet. Kabelová T450 mají 1,5-metrový kabel, který vychází z obou mušlí. Samozřejmě, nechybí ani ovladač s tlačítkem na pozastavení přehrávání, resp. přijetí hovoru.

JBL T450BT

JBL T450BT

Bluetooth varianta přichází s ovládáním zabudovaným přímo na jedné z mušlí. Skládá se ze čtveřice tlačítek - na zapnutí/vypnutí sluchátek, úpravu hlasitosti a pozastavení přehrávání (resp. spuštění párování). Zabudovaná baterie by měla udržet tato sluchátka nabitá až 11 hodin, což v praxi znamená celý (pracovní) den. Co se ale stane potom, když se baterie na cestách vybije a vy jste si je zapomněli dobít? Sluchátka odložíte zpět do batohu, jelikož jim chybí konektor pro 3,5 mm jack. Klasicky "po kabelu" tak model T450BT nepřipojíte. Najdete tu jen microUSB konektor sloužící k dobíjení baterie.

JBL T450BT

JBL T450BT

Zvuk
O zvuk se stará dvojice menších 32 mm měničů. To však neubírá na kvalitě zvuku, který je na tuto třídu sluchátek velmi slušný. O dynamický zvuk se stará technologie Pure Bass, díky níž si užijete i slušné hloubky. I při ladění zvuku JBL myslel na univerzálnost a potenciální širokou zákaznickou bázi. Zvuk je proto nastavený všeobecně a těžko se definuje, na který styl se nejvíce hodí. Líbí se mi však, že i do levných modelů umí v JBL přenést dobrý přednes. Basy, středy a i výšky jsou v rámci této cenové kategorie pěkně sladěné a měniče odvádí skvělou práci.

JBL T450BT

JBL T450BT

Závěr
Tak, jak jsem psal už v úvodu, JBL T450 a T450BT budou hity těchto Vánoc. Jsou levné, jsou pěkné, jsou skladné a hrají dobře. Co víc si přát za pár stovek? Snad už jen tan konekror pro 3,5 mm jack v případě modelu T450BT, abyste si i po vybití baterky mohli poslechnout oblíbenou muziku.

Pošlete článek známému