Logo webu
Česká verze
Přejít na Slovenskou verzi
Otevřít vyhledávání
Otvoriť menu

TEST JBL Xtreme 2: eXtrémne odolný a eXtrémne hlučný

doucha.sk

20.02.2019

Jsou tomu přesně dva roky, co jsem testoval první Xtreme od JBL. Tehdy ještě největší přenosný reproduktor od tohoto hudebního giganta si získal mé sympatie. Druhá generace tohoto povedeného válce přišla nedávno a přináší pár chytrých vylepšení, díky čemuž se z Xtreme 2 stává ještě lepší reproduktor.
Specifikace:
Výkon: 40 W
Baterie: 10 000 mAh, výdrž 15 hodin na jedno nabití
Připojení: bezdrátové, Bluetooth 4.2, JBL Connect+, AUX, USB (2A - na nabíjení zařízení)
Odolnost: IPX7
Rozměry: 136 x 288 x 132 mm
Hmotnost: 2,4 kg

JBL Xtreme 2

Balení

V balení se nachází: reproduktor, napájecí kabel, popruh, potřebná dokumentace.

JBL Xtreme 2

Design a konstrukce
Dvojka si nehraje na žádné velké kosmetické změny. Opět jsme se dočkali jen pár drobností, které zlepšují celkový uživatelský dojem. Jinak jde prakticky o tentýž reproduktor, jen s mírně nafouklými rozměry a hmotností. V praxi to tedy znamená, že uvnitř najdete tutéž výkonnou 10 000 mAh baterii, která udrží reproduktor na živu 15 hodin a dvojici basáků s dvojicí tweeterů. Přibyla však odolnost podle normy IPX7, takže i Xtreme 2 již můžete pohazovat a povalovat kde chcete.

JBL Xtreme 2

Nová verze Bluetooth (4.2) umožňuje v kombinaci s technologií JBL Connect+ propojit více zařízení najednou. Vylepšení se dočkal i USB port, který slouží k nabíjení. Přestože tentokrát v reproduktoru najdete už jen jeden, podporuje alespoň rychlejší standard (2.0A). JBL ponechal v druhé generaci i oblíbený popruh, který však mírně vylepšil. Přibyl otvírák na láhve, který se bezpochyby hodí, pokud Xtreme 2 berete s sebou na párty.

JBL Xtreme 2

V JBL připravili pro Xtreme2 i několik barevných variant. Reproduktor si tak budete moci koupit v barevných variantách black (černá), blue (modrá), green (zelená), squad (maskáčová) a red (červená).

JBL Xtreme 2

Zvuk
Xtreme se již v první generaci pyšnil mohutným zvukem, o který se starala dvojice basových reproduktorů o průměru 70 mm. Jinak tomu není ani teď a Xtreme 2 dokáže vyloudit opravdu hutný a dunivý zvuk, zejména při správném umístění. Mám pocit, že výrobce si pohrál i s celkovým nastavením zvuku, protože v otevřeném prostoru mi přijde přehrávání prostorové a ne jen orientované na jednu, resp. dvě strany.

JBL Xtreme 2

Druhá generace se může také pochlubit přirozeným přehráváním středů a čistými výškami, díky čemuž si užijete svou oblíbenou hudbu doslova na plné pecky. Nemusíte se bát žádných nepřirozených zkreslení, které se u mnohých reproduktorů při "maximálce" objeví.

JBL Xtreme 2

Závěr
Xtreme 2 je výborným reproduktorem pro všechny teenagery, kteří bez své oblíbené muziky nechtějí být ani sekundu. Dlouhá výdrž, originální a užitečný popruh nebo silný, až energický zvuk dokáží udělat dojem. Cenovka je nastavena také snesitelně a tak Xtreme 2 automaticky zapadá někam mezi populární Charge 4 a monstrózní Boombox. Po Charge 4 sáhnou klasičtější zákazníci, Xtreme 2 tak zůstává pro všechny ty, kteří tráví většinu času v outdooru a chtějí si svou hudbu brát všude s sebou.

JBL Xtreme 2

Pošlete článek známému